Bu yerli marka da şehir otelciliğine giriyor!

Last Updated on 11 Temmuz 2017 by Yaşar Çelik

Antalya merkezli yerli otel zinciri Melas Hotels, şehir otelciliğine girmeye hazırlanıyormuş. Mecidiyeköy’deki Türk Telekom Genel Müdürlük binasını 85 milyon TL’ye satın alan Melas Hotels, bu binayı yıkıp yerine yeni bir bina inşa ederek otel olarak değerlendirmeyi düşünüyormuş.

2015 yılının Kasım ayında ihaleye girerek binayı satın alan Melas Hotels, Telekom’un altı ay süren tahliye işlemlerinin ardından önce burayı kiraya vererek değerlendirmek istemiş. Ancak istediği rakama kiracı bulamayınca beklemeyi tercih etmiş.

Melas Hotels’in genç Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ali Karamancı, otel açmak için hiç acele etmediklerini, iki veya iki buçuk yıllık süre öngördüklerini söylüyormuş.

Şu anda projenin çizim aşamasında olduğunu ifade eden Mehmet Ali Karamancı, açacakları oteli Melas markasıyla mı yoksa başka bir markayla işleteceklerine henüz karar vermediklerini söylüyormuş. Özlem Kapar Bayburs’un Para dergisinde yayınlanan kulis haberine göre turizmden kazandıklarını turizme yatırdıklarını belirten Karamancı, Antalya’da işlerin biraz daha toparlanması halinde İstanbul’daki projeyi de hızlandırabileceklerini kaydediyormuş.

Bu arada Mehmet Ali Karamancı, henüz 30 yaşında bir turizmci. Yurtdışında eğitim alan ve Almanya’da bir otelde çalıştıktan sonra üç yıl önce ülkesine dönen Karamancı, Akdeniz Turistik Oteciler Birliği AKTOB’un da en genç Yönetim Kurulu üyesi ünvanına sahip. Son yapılan seçimde AKTOB’un yönetime giren Karamancı, bölge turizminin sorunlarının çözülmesi ve gelişmesi için aktif olarak çalışıyor.

Melas Hotels’in hepsi Antalya’da toplam 900 odaya sahip üç tane sahil oteli var. İstanbul’daki binayı da otel olarak açarlarsa otel sayısı dörde ulaşacak ve ilk şehir otellerini açmış olacaklar. Mecidiyeköy’deki Türk Telekom Genel Müdürlük eski binasının hemen yanında Divan City ve Fairmont Quasar Otelleri yer alıyor.