Elif Özdemir: Babam, “Kızım, otelleri sen yöneteceksin” dedi!

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir
Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir’in davetiyle Ironman yarışlarını izlemek için Antalya Belek’e giden Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar, Elif Özdemir ile de kısa bir sohbet etmiş ve bunları bugünkü köşesinde okuyucularına aktarmış.

Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar’ın, Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir ile sohbetinin bir bölümü şöyle:

2.2 milyon metrekare…

“2.2 milyon metrekare 4 tesis, 3 bin yatak 4 bin çalışan var, fiyat kırmak yok. Grup geçen 5 yılda Gloria Serenity ve Gloria Sports Arena’yı yapmış, tesis sayısı 4’e çıkmıştı. Özaltın Grubu’nun Gloria’ya yaptığı yatırımın boyutuyla ilgili bir ipucunu Elif Özdemir verdi:

– Gloria Sports Arena’ya 50 milyon dolar yatırdık. Burada farklı dallarda olimpiyat sporcularına eğitim veriliyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden farklı takımlar kampa geliyor. Örneğin Energy Standard yüzme kulübü, ağustos-aralık döneminde sporcularını bizim tesislerde kampa alıyor, eğitiyor.

Daha sonra Öznur Özaltın, oğlu Yunus Özdemir, Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Melis Özaltın’la sohbet ettik. Öznur Özaltın, 6 yıl önceye döndü:

– Babam, 6 yıl önce, “Kızım, otelleri sen yöneteceksin” dedi. İki abimden Hayrettin Özaltın, holdingimizin Yönetim Kurulu Başkanı. Nurettin Özaltın da holdingte finanstan sorumlu.
Otellerin toplam yatak sayısı ile çalışan sayısını sordum, Yunus Özdemir yanıtladı:

– Toplam 3 bin yatak kapasitemiz var. 4 bine yakın personel çalışıyor.

Öznur Özaltın, tesislerin en iyi sezonu 2014’te geçirdiğini belirtti:

– 2014 rekor yılımızdı. 2015’te biraz gerileme oldu. 2016’da ülkemizdeki birçok tesis gibi biz de yüzde 20 doluluklara düştük. Buna rağmen geçen yıl da, bu yıl da fiyat kırmadık. Bu yıl dolulukta yüzde 95’i yakaladık.

Personel politikalarının altını çizdi:

– Biz 12 ay boyunca personeli muhafaza ederiz. Yani, sezon bitince işten çıkarmayız. 2016’da bile personel çıkarmadık.

Gloria, eğer 4 bine yakın personeli 12 ay koruyabiliyorsa, önemli fark yaratıyor olmalı değil mi?

BÜYÜDÜKÇE KÜÇÜLECEKSİN

Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Öznur Özaltın, babası Nuri Özaltın’ın sıkça dile getirdiği tavsiyeyi aktardı:

– Büyüdükçe küçüleceksin…”