“Belek, dünyanın en önemli golf destinasyonlarından biri”

Golf turizmindeki gelişmeler hakkında değerlendirmede bulunan Belek Kaya Palazzo Golf Club Genel Müdür Şehmus Işık “İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek birinci tercih sebebi oluyor. Ayrıca hizmet ve tesis kalitesiyle Belek, sadece Avrupa’nın değil dünyanın en önemli golf destinasyonlarından bir tanesi” dedi.

Turizm yazarı Halil Öncü’nün Kaya Palazzo Golf Club’de gerçekleştirdiği görüşmede golf turizmindeki gelişmeleri Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık, Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve turnuva için Belek’e gelen Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna’dan aldı.

Halil Öncü’nün haberine göre; İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek’in birinci tercih sebebi olduğu ifade edilirken, hizmet ve tesis anlamında fark yaratan Belek’in golf turizminde şu anda hak ettiği yerde olmadığı belirtildi. Belek’in yanı sıra son dönem Bodrum’da iki tane saha ile golf destinasyonunun büyümeye devam ettiği vurgulandı.

Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık, Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca ve Bodrum Golf Müdürü Can Ertuna

ORGANİZASYONLAR GOLF TURİZMİ VE BELEK İÇİN BÜYÜK AVANTAJ

Golfe 2000 yılında Kemer Country’de başladığını ve 7 yıl Milli takımda yer aldığını söyleyen Belek Kaya Palazzo Golf Club Genel Müdürü Şehmus Işık konuşmasını şöyle sürdürdü: “Marmara Üniversitesinde eğitimimi tamamlayıp, önce İsveç ardından Amerika’da eğitim aldım. 2014 yılından bu yana Kaya Palazzo Otel’de Club bünyesinde görev alıyorum. Golf, oynadığımızda bambaşka bir şey ama turizm boyutuna girince bambaşka bir boyuta dönüşüyor. Özellikle Avrupa’daki insanların ülkemizi ve özellikle Belek destinasyonunu neden tercih ettiklerini yönetici gözüyle bakınca daha iyi anlıyoruz. Özellikle İngiliz, Alman ve İskandinav pazarlarında Belek birinci tercih sebebi oluyor. Bölgemizde hizmet veren her şey dahil otellerimiz insanların Belek’e gelmesi için çok cazip kılıyor. Özellikle Türkiye’de son yıllarda gerçekleştirilen Europen Tour, Challenge Tour gibi organizasyonlar Avrupa’daki golf severlerin Türkiye’yi seçmelerine neden oluyor. Bu tür organizasyonların devam etmesi, hem ülkemiz turizmi için hem de Belek için çok büyük bir avantaj sağlamaktadır.”

Belek Kaya Palazzo Golf Müdürü Şehmus Işık, Turizm yazarı Halil Öncü ve Innvista Otel Genel Müdürü Ülkay Atmaca

GOLFÜN BELEK’TE HAK ETTİĞİ YERE GELMESİ İÇİN HERKES ATAĞA KALKMALI

İnnvista Hotels Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca ise Belek’in golfte hak etiği noktada olmadığını belirterek Belek’te 15 tane golf sahasının eskiden olduğu gibi hak ettiği yere gelmesi için bütün spor teşkilatının ve bakanlık düzeyinde bütün kamu kurumlarının atağa kalkması gerektiğini ifade etti.

Söylediklerini “2014-2015 sezonunda Belek’te golf oynayan sayısına göre bu dönemde yüzde 50’ye varan bir düşüş var” ifadesi ile destekleyen Atmaca konuşmasına şöyle devam etti: “Bu düşüşte Avrupa’dan gelen sayısı hayli azalmış görünüyor. Belek golfü şu anda hak ettiği yerde değil. Halen ciddi bir ilginin olduğunu görüyoruz ancak 2014 ve 2015 yıllarında yaşanan, kış aylarındaki can damarımız golfün Belek’te daha da canlanması adına hepimizin biraz daha fazla çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bölgemizde kışın otellerimizin en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi golf. Maalesef tesislerin birçoğu kış döneminde boş. Çünkü gerek golfte gerekse de futbol turizminde çok ciddi düşüşler var ve bu sayı her geçen gün düşerek devam ediyor.”

Kaya Palazzo Golf Club

BODRUM’DA GOLF BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Bodrum’un her geçen gün golfte yükseliş içinde olduğunu dile getiren Bodrum Golf Club Genel Müdürü Caner Ertuna, Bodrum’da golf destinasyonun büyümeye devam etiğini söyledi.

Bölgede iki golf sahasına ek olarak Doğuş grubunun ve Ali Ağaoğlu’nun bir golf projesi olduğunu dile getiren Ertuna, “Bodrum’daki sahamız 9 çukurlu. Ufak ama akademisyen bir sahamız var. Bu sahamızda keyifli oyunlar çıkıyor ve keyifli bir golf heyecanı yaşanabiliyor. Bodrum’da golf gittikçe yükseliyor. Mevcut sahamıza ek olarak bir hafta önce açılan Regnum Golf Country da Bodrum Golf sahalarına dahil oldu. Bu ayın sonunda o da 18 çukura tamamlanacak. İki tane saha ile Bodrum’da golf destinasyonu büyümeye devam ediyor. Bu arada yine Doğuş grubunun bir projesi ve Ali Ağaoğlu’nun bir projesi var. Bodrum’da golf destinasyonu gelişmeye devam ediyor. İnanıyorum ki, yakında büyük turnuvalara Bodrum olarak ev sahipliği yapacağız. Belek’te düzenlene turnuvalar çok keyifli geçiyor. Antalya Belek yıllardır gelip gittiğimiz bir golf destinasyonu. Her geldiğimizde keyif verici günler geçiriyoruz burada. Umarım bu organizasyonlar burada devam eder” diye konuştu.