Mardan Palace, 31 Mart’ta yeniden hizmette

Daha önce adı hacizlerle anılan ve yakın zamanda müşteri alımını bir süreliğine durduran Mardan Palace, yeni yılda yeniden hizmete gireceğini duyurdu.

Otelin Genel Müdürü Selçuk Şentepe, Mardan Palace’ın borç batağında olmadığını; ancak ödemeleri gereken borçları olduğunu belirterek 31 Mart 2018 tarihinde hizmete yeniden açılacağını söyledi.

Kasım ayının başında borcundan dolayı elektrikleri kesilen ve sadece güvenlik personelinin görev yaptığı Mardan Palace Hotel maaşlarını alamayan diğer çalışanlar tarafından mahkemelik olmuştu.

Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre Mardan Palace’ın borç batağında olmadığını kaydeden Genel Müdür Selçuk Şentepe, ellerinde bulunan mal varlığının, borçlarının beş katı olduğunu dile getirdi.

HACİZLİK OLAN BİZE BAĞLI FARKLI ŞİRKET

“Her dönem şirketlerin belirli sıkıntıları olmuştur” diyen Şentepe, bunlardan birinin SGK ödemeleri olduğunu söyleyerek “Bizim için de bahsi geçen konu, tamamen bunun üzerine. Bu borç karşılığında sport otelimizi (Mardan Stadı) teminat olarak göstermiştik. Aslında hacizden satışa çıkan kısım, bizim parçamız olan bir sport otel tesisidir. Mardan Palace Otel, hacizlik değil; hacizlik olan, bize bağlı olan farklı şirket” dedi.

“MARDAN’I ESKİ İHTİŞAMLI DÖNEMİNE DÖNDÜRECEĞİZ”

Geçen sene turizmin genelindeki sıkıntılar nedeniyle birçok problemleri olduğunu anlatan Şentepe, “Biz, her şeyimizi yeniden yapılandırıp, önümüze daha iyi bakarak, hareket etmeye çalışıyoruz. Birçok otelin sıkıntıları olduğu gibi bizim de var. Bu sıkıntıları aşıp, yolumuza devam edeceğiz. Oteli tadilat nedeniyle kapattık; fakat 200’e yakın personel çalışmaya devam ediyor. 2018 yılına birçok şey planladık. Mardan’ı eski ihtişamlı dönemine döndüreceğiz. 31 Mart’ta otelin açılışı olacak” diye konuştu.

“BİZ KENDİ AYAKLARIMIZIN ÜSTÜNDE DURABİLİRİZ”

Geçmişte, bazı işçilerin parasını ödeyemedikleri bir dönem olduğunu anlatan Şentepe, “Şu anda da sıkıntılarımız var; ama vefakar personelimiz var. Mardan’ın nasıl bir otel olduğunu bildikleri için sıkıntılı dönemimizde yanımızda olmaya devam ettiler. Bir aile ortamı ile otel yönetmeye çalışıyoruz. 200 personelimiz, çalışmaya devam ediyor. Ayakta durmaya çalışan bir tesisiz, bunları çözmek üzereyiz. Mardan, çok büyük bir marka. Destek olsunlar. Biz, kendi ayaklarımızın üstünde durabiliriz.”