Alkaş Grup’dan büyük yatırım hamlesi

Wyndham Hotel Group‘un markalarından birisi olan Yalova Ramada Oteli’nin Genel Müdürü Mustafa Berki, Alkaş Grup’un 25 milyon TL’lik yatırımla oteli faaliyete aldığını duyurdu.

Yalova’nın turizm açısından ciddi bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Mustafa Berki, Yalova’nın birçok markanın ilgisini çekti bir yer olduğunu belirterek 2018’de bir iki farklı uluslararası otel markasının Yalova’ya yatırım yapma ihtimali olduğunu da müjdeledi.

Dünya Gazetesinden Barış Sedef’in haberine göre oteli 25 milyon TL’lik yatırımla faaliyete aldıklarını söyleyen Yalova Ramada Oteli Genel Müdürü Mustafa Berki, faaliyet ile birlikte toplamda 50 kişiye istihdam sağladıklarını da belirtti.

Otel hedefleri olarak 2018’de en az yüzde 30 oranında büyüme düşünceleri olduğunu belirten Berki, sözlerine şöyle devam etti:

“İç ve dış müşterilerimizin memnuniyetlerini optimum seviyede sağlayarak her anlamda tercih edilen bir tesis olmak. Bunu yakalarsak büyümede otomatik olarak gerçekleşecek.”

Ramada Yalova olarak öncelik sıralamasını ise şöyle aktardı:

– Personel devir oranımızın düşük olması,
– Misafir memnuniyet oranlarımızın tüm platformlarda ayrıcalıklı hizmet veren oteller kategorisinde olması,
– Dolu ya da boş fark etmeksizin her bir odamızın gelirinin pazar ortalamasının üstünde seyretmesi.

110 ODA İLE HİZMETTE

Otel bünyesinde 110 oda ile yerli ve yabancı müşterilere hizmet verdiklerini de söyleyen Berki, “40‘ı Standart, 44‘ü Superior, 8‘i Family, 12‘si Deluxe ve 6‘sı Suite olmak üzere toplam 110 odamız ile hizmet veriyoruz” dedi.

TURİSTLER KONUT FİYATLARINI ETKİLİYOR

Yabancı turist sayısı bakımında Arap turistlerin yoğun olduğunu anlatan Berki, “Bölgeye tatil amacı ile gelen turistler daha sonra kente yerleşiyor. Bu durum bölgede konut fiyatlarının artışında etkili oldu” dedi.

TURİZM HARCAMALARI DÜŞÜYOR

Berki, ayrıca turizmde hareketliliğin tekrar canlanması için birçok otelin fiyatlamalarda düzenlemeler yaptığını anlatarak şunları söyledi:

“Geçen sene 700 dolar civarında olan kişi başı harcama bu sene 640 dolara kadar düştü. Ancak bu düşüş dünya genelinde oldu. Dünya ekonomisindeki gelişmelerden dolayı turizmdeki harcamalarda düşüş var. Avrupa’daki turizm faaliyetlerinde ise kişi başı harcama 800 dolar civarında. Hizmet sektöründe temel prensip müşterilere kaliteli hizmet verebilmektir. Müşteri memnuniyetini kaybederseniz sektörde faaliyet göstermeniz zorlaşır.”