Akdeniz’in en yüksek turizm potansiyeline sahip ülkesi Kuzey Kıbrıs

Kıbrıs’ın hala turizmde hak ettiği yere gelmediğini vurgulayan Çehreli Consulting’in sahibi Şehnaz Çehreli Shefik, turizmde Akdeniz’deki en yüksek potansiyelin KKTC’de olduğunu belirtti.

Bürokrasinin ve ekonomik anlamda güven ortamının olmayışının yabancı yatırımcıları Kıbrıs’tan uzaklaştırdığını da söyleyen Şehnaz Çehreli Shefik, bu yöndeki sıkıntıları anlattı.

Kıbrısgazeteci.com’dan Ramazan Safa’nın haberine göre Akdeniz Turizm Vakfı’nın 1-2 Mart tarihinde Malta’da düzenlediği 5. Turizm Forumu’nda ana konuşmacı olarak yer alan Çehreli Consulting’in sahibi Şehnaz Çehreli Shefik, “Kıbrıs büyük potansiyele sahip olmasının yanı sıra uluslar arası yatırımcıların ülkede yer almasına da henüz hazır değil” dedi.

Fuar tanıtımlarında devletten yeterli desteği göremediklerini ifade eden Shefik, şirketlerinin turizm sektöründe çalışmalar yürüttüğünü ancak finans, tanıtım, pazarlama gibi alanlarda da hizmet verdiklerini söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Akdeniz’de en yüksek turizm potansiyeline sahip ülke Kuzey Kıbrıs. Ancak gereksiz bürokrasi ve ekonomik anlamda güven ortamının olmaması yabancı yatırımcıları ülkeden uzaklaştırıyor.”