Rabi Mobilya Pazarlama ve Satış Müdürü Kamil Tunca, yeni projelerini anlattı

Rabi Mobilya Pazarlama ve Satış Müdürü Kamil Tunca

Son Güncelleme Tarihi

Avangart ve catering tarzda üretim yapan Rabi Mobilya, Türkiye’nin en yaygın ulusal yapı market zinciri Tekzen ile geliştirmiş olduğu ‘ücretsiz keşif’ projesi sayesinde müşterilerine bir yeniliğin kapısını aralıyor…

“Müşterilerin internet aracılığıyla ulaştığı Rabi Mobilya ekipleri gittikleri evleri keşfederek proje oluşturmak için alt zemin hazırlıyor. Alınan ölçüler projelendiriliyor ve görsel haline getirilip müşteriye sunuluyor. Proje görsellerini onaylayan müşteriler ürünün üretilmesi için tarih belirliyor. Keşif programıyla tasarlanan projeler son aşamada montajlanıp sahibine ulaşıyor.”

İşte ‘ücretsiz keşif’ projesini bu sözlerle anlatan Rabi Mobilya Pazarlama ve Satış Müdürü Kamil Tunca, söz konusu olan projeyi Tekzen ile beraber yürüttüklerini belirterek pilot bölge olarak İstanbul’u tercih ettiklerini dile getiriyor. Zamanla ekiplerini illerin büyüklüğüne göre dağıtacaklarını da ifade eden Kamil Tunca, bakın Rabi Mobilya markasını nasıl anlatıyor:

İlk Önce Üretim
“Konya merkezli bir marka olarak bir ayağımız da Kocaeli’nde bulunuyor. Gardırop, mutfak dolabı ve şu anda Tekzen ile beraber ürettiğimiz yatak odası grubu ürünlerimizle sadece e-ticaret mağazalarında satış yapan bir firmayız. Tekzen, koçtaş, hepsiburada.com, evmanya.com gibi iştiraklerle çalışıyoruz. Sektörümüzde ‘demonte mobilya’ diye adlandırdığımız ‘paket ürün’ yani montajını kullanıcının yaptığı ürünler satıyoruz. Avangart ve catering tarzda ürettiğimiz ürünler sunta gövdeye sahip değil. Bu nedenle ürün kısmında ekside kalmak istemediğimiz için bayileşmeden önce üretimi arttırmayı hedefliyoruz.

Otomasyon Çalışma Sistemi
Elimizden geldiğince otomasyon şekilde bir üretim yapısı kurduk. İngiltere veri tabanlı bir program kullanıyoruz. Paketleme hattımız da otomatik olarak çalışıyor. İlerleyen dönemlerde de robot kullanma gibi bir düşüncemiz de var.

Yurt Dışında E-ticarete Adım
Öte yandan önümüzdeki sezon Almanya’daki e-ticaret sitelerine girmeyi hedefliyoruz. Şu anda da bir altyapı çalışması söz konusu. Rabi Mobilya olarak orada bir şirket kurup buradaki şirketimize ihracat yapacağız.

Güçlü Bir Partnerleri Var
Şu anda 133 tane aktif mağazası bulunan, Türkiye ortamında güven sağlamış ve büyük bir müşteri kitlesine sahip olan Tekzen ile partner olarak çalışıyoruz. Evet! Belki Rabi Mobilya olarak büyük firmalara karşı rekabet konusunda arka sıralarda kalabilirdik ancak böylesine güçlü bir partnerle çalışmak rekabet edilebilirlik seviyesini yükseltmiş oluyor. Tekzen’in reklam ve marka gücüyle başarılı yerlere geldiğimizi düşünüyorum.”