Pegasus’ta Kıbrıs biletlemeleri artık dövizle yapılacak

Uyguladığı “low cost” modeliyle uygun fiyatlı uçak bileti ve ekonomik seyahat etme imkanı sağlayan Pegasus Havayolları, Kıbrıs uçuşlarının artık Dolar ve Euro ile ücretlendirileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Acentelere bir bilgilendirme yazısı gönderen Pegasus Havayolları; 04 Eylül’18 itibariyle Kıbrıs uçuş hatlarında, Dolar ve Euro ücretlendirme uygulamasına geçileceğini duyurarak, yeni uygulamanın nasıl olacağı ile ilgili detaylara da değindi.

Actualite-news.com’dan Meryem Aktaş’ın haberine göre, Pegasus’un Kıbrıs operasyonları ücretlendirmesi; Türkiye hareketli Kıbrıs uçuşlarında Dolar, Kıbrıs hareketli Türkiye uçuşlarında ise Euro olacak. 20 Ağustos’18 itibariyle iletilen “Grup Talepleri” de belirtilen döviz cinsinden ücretlendirilecek.

Pegasus Havayolları’nın konuyla ilgili bilgilendirme yazısı ve duyurusu şöyle:

“Değerli Acentelerimiz,

Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Kıbrıs hattı ücretlerimiz, Türkiye çıkışında USD, Kıbrıs çıkışında EUR olacak şekilde uygulanacaktır.

Yolcuların kur farkından etkilenmemesi için, USD ve EUR fiyatları verilmesi önerildi

Kıbrıs ve Türkiye’deki acentelerimiz, ücretleri sistem üzerinde TL olarak görüntüleyeceklerdir. Sisteme tanımlı USD ve EUR seviyeler günlük kurlardan dönerek availability ekranına TL olarak yansıyacaktır. Bileti TL olarak kesmek istediğinizde kur farkları oluşabileceğinden, Kıbrıs çıkışlı bir fiyat verirken EUR, Türkiye çıkışlı fiyat verirken USD olarak ücret sunmak kur farklarının minimum seviyeye indirecektir.

20 Ağustos’18 itibariyle iletilen Grup Talepleri de USD ve EUR olarak ücretlendirilecek

20.08.2018 tarihinden itibaren Rezervasyon Sistemi üzerinden iletilen grup talepleri Türkiye çıkışlarında USD, Ercan çıkışlarında ise EUR para birimi ile ücretlendirilecektir.

Bugüne kadar talebi yapılmış ve 04 Eylül tarihinden sonra konfirme edilecek gruplarda kur değişimi nedeni ile ücret farkları oluşabilir bu nedenle konfirmasyon sonrası teklifinizde yer alan toplam tutar ile Pnr’ınızı satın almak istediğinizdeki toplam tutarının kontrol edilmesi önerilmektedir. Gruplara yapılacak tüm ödemelerin biletleme tutarına göre yapılması gerekmektedir.”