Alman Havayolu şirketi iflas ediyor!

Avrupa’da dört Asya’da bir olmak üzere toplam beş ayrı şirket olarak faaliyet gösteren Small Planet adlı havayolu şirketi iflas başvurusunda bulundu.

Litvanya, Polonya, Almanya ve Kıbrıs Rum Kesimi ile Kamboçya’da faaliyetlerini yürüten havayolunun Almanya’daki şirketi Small Planet Airlines GmbH, mali açıdan zor günler yaşadığı için Charlottenburg Bölge Mahkemesi’ne iflas başvurusunda bulundu.

airporthaber.com’un Alman basınından aktardığı bilgiye göre yapılan iflas başvurusu mahkeme tarafından kabul edildi. Ancak bu süre içerisinde Small Planet Airlines GmbH, önceden bileti kesilmiş yolculara hizmet vermeyi sürdürecek.

Şirketin genel müdürleri Andreas Wobig ve Oliver Pawel Almanya ve Hollada kalkışlı uçuşların kış boyunca devam edeceğini buna dair Alman Sivil Havacılık Otoritesi’nden onay aldıklarını açıkladı. İki müdür şimdi, şirket için yatırımcı arayışında.

FİLOSUNDA 9 UÇAK VAR
2015 yılında kurulan ve 2016 yılında uçuşlara başlayan Small Planet Airlines-Almanya’nın filosunda 9 uçak bulunuyor. Bu uçaklardan 6’sı kendine, 2’si Litvanya Hava Yolları’nın kardeş şirketine ait. Bir uçak da wet-lease olarak kiralanmıştı.