3. Havalimanı’na 45 dakikada ulaşım

İstanbul Havalimanı metro
İstanbul Havalimanı metro ücreti ne kadar, hangi duraklar var? Kağıthane-İstanbul Havalimanı arası ne kadar, kaç dakika sürecek?

Last Updated on 5 Ekim 2018 by Turizm Günlüğü

İstanbul’un Asya ve Avrupa yakaları arasında kara ve demir yolu ulaşımı sağlayacak olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, Sabiha Gökçen Havalimanı ile İstanbul Yeni Havalimanı arasındaki mesafeyi 45 dakikaya düşürecek.

27 Şubat 2015’te duyurulan üç katlı karma tünel projesi, İstanbul Boğazı’nın 110 metre altında inşa edilecek.

Hürriyetten Eray Görgülü’nün haberine göre iki havalimanı arasındaki mesafenin en kısa sürede alınabilmesi adına geliştirilen proje hakkında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Yapım Daire Başkanı Serdar Ünsal, Asya ile Avrupa arasında doğrudan ulaşım kolaylığı sağlanacağını belirterek “Yapımı devam eden hatların tamamlanmasıyla Sabiha Gökçen Havaliman’ndan kalkan bir tren, kesintisiz bir şekilde 45 dakikada 3. Havalimanı’na ulaşabilecek. Ekspres seferlerin de düzenlenebileceği Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı hattında, “düşük mesafeye düşük ücret, uzun mesafeye yüksek ücret” düzenlemesi de yapılabilecek” dedi.

Serdar Ünsal, önceki açıklamalarında şunları kaydetmişti:

“İstanbul, doğal güzelliğini ve siluetini hiç etkilemeyen, ekolojik dengeleri gözeten, deniz yaşamına zarar vermeyen, çevre dostu bir ulaşım altyapısına kavuşacak.

Proje, Avrupa Yakası’nda Yeni Havalimanı ile Asya Yakası’nda Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki en hızlı güzergah olacak. Tünelin iki havalimanı arasında sağlayacağı entegrasyonun, İstanbul’un uluslararası hava ulaşımındaki konumuna önemli katkıda bulunması bekleniyor.”

3. Havalimanı’na ulaşım vatandaşın fobisi olacak!

3. Havalimanı’na taşınma ne zaman olacak?