Doğuş Holding otellerini Dubai Emiri’ne mi satıyor?

İstanbul Grand Hyatt

Doğuş Holding’in, Avrupa’daki lüks turizm işletmelerini, Dubai Emiri Muhammed bin Raşid el-Maktum’un şirketi Dubai Holding adlı yatırım firmasına satmak için görüşmelere başladığı öne sürüldü.

İddiaya göre satılacak oteller arasında İtalya’daki tarihi Capri Palace ve Aldrovandi Villa Borghese ile İstanbul Grand Hyatt yer alıyor.

Bloomberg’in haberine göre Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in, Avrupa’daki bazı turizm işletmelerini Katar merkezli bir şirkete satmak için görüşmelere başladığı iddia edilirken ayrıca otellerin, Dubai Emiri’ne ait üç holdingden biri olan Jumeirah Grup tarafından işletileceği de söylendi.

Doğuş Holding ve Dubai Holding tarafından konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Doğuş Holding, Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan’da 10 adet marinası bulunan D-Marinas’ın yüzde 25 hisssesini mayıs ayında 70 milyon avro, yeme-içme sektöründe aralarında Nusr-Et ve Zuma gibi popüler markaların da bulunduğu restoranların çatı şirketi d.ream’in yüzde 17 hissesini 200 milyon avro bedelle satmıştı. Holding son olarak kasım ayında Madrid’de bulunan Villa Magna otelini 210 milyon avroya devretmişti.