Türkiye’de 13 oteli vardı… Marmaris’teki o oteli de satın alıyor

Marmaris’te yer alan Doğuş Grubu’na ait 288 odalı D-Resort Grand Azur’un Alman turizm şirketi TUI Travel’a bağlı TT Hotels Turkey’e devrine onay çıktı. Grubun Grand Azur ile birlikte Türkiye portföyündeki otel sayısı 14’e çıkmış oldu.

Alman turizm firması TUI Magic Life’ın sahip olduğu TT Hotels Turkey bünyesine bir oteli daha kattı.

Yeni Şafak’ın haberine göre Ege ve Akdeniz’de 13 otel ve tesisi bulunan grubun son olarak satın aldığı otel ünlü iş insanı Ferit Şahenk’e ait Marmaris’in gözde otellerinden D-Resort Grand Azur oldu.

DEVİR İŞLEMLERİNE İZİN ÇIKTI

Geçtiğimiz aylarda satılacağına yönelik haberlerle gündeme gelen D-Resort Grand Azur Hotel’de devir işlemlerine onay çıktı.

Rekabet Kurulu, Grand Azur markasının ve D-Resort Grand Azur Hotel ile bu otelin lojmanı olarak kullanılan binanın demirbaşlarıyla, TUI Travel Overseas Holdings Limited’in kontrolündeki TT Hotels Turkey Otel Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması kararlaştırdı.

288 ODALI OTEL 650 YATAK KAPASİTESİNE SAHİP

2001 yılında 22 bin metrekare alan üzerinde hizmete açılan 288 odalı otelin 650 yatak kapasitesi bulunuyor. 150 metre uzunluğunda sahili de bulunan Grand Azur’da 3 adet de açık olimpik havuz yer alıyor.

TÜRKİYE’DEKİ 14. OTELİ OLDU

Alman turizm devinin bünyesinde Türkiye’de 13 otel ve tesis bulunuyor. Otel yatırımlarında genellikle Muğla’yı tercih eden şirketin portföyünde MyTUI Magic Life Sarıgerme, TUI Family Life Tropical Resort, TUI BLUE Marmaris, Holiday Village Turkey, Bodrum Imperial Hotel, TUI SENSIMAR Seno Resort & Spa ve Pegasos Royal gibi çok sayıda otel yer alıyor.

ÜÇ AYDA ÜÇÜNCÜ OTEL

Doğuş Grubu, geçtiğimiz aylarda Tommy Hilfiger’la Miami’de ortak olduğu The Raleigh otelini 103 milyon dolara, İspanya’nın başkenti Madrid’deki lüks otel Villa Magna’yı ise Meksikalı RLH Properties’e 210 milyon euroya satmıştı.

Doğuş Holding otellerini Dubai Emiri’ne mi satıyor?