Beşiktaş Dorock XL’da kadın müşteriye darp

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde Dorock XL adlı bara giden kadın müşteri, barın özel güvenliği tarafından darp edildiğini belirterek polise başvurdu. Sonrasında kadın müşterilerin darp edilmesine ilişkin görüntüler de ortaya çıktı.

Twitter’da “@bersunbuldu” adlı kullanıcı ismini kullanan bir kadın, E. ve diğer dört arkadaşıyla birlikte 20 Şubat’ta bara gittiğini, para çekmek için dışarı çıkıp yeniden içeri girmek isteyince kapıdaki kadın görevlinin giriş damgasını görmek istediğini belirtti.

“BEN SANA ZATEN GICIK OLMUŞTUM”

Kadın, görevliye “Yeni çıktık” dediğini ancak “Ben sana zaten gıcık olmuştum” diye yanıt aldıklarını kaydetti.

“SONUNUZ ARKADAŞINIZ GİBİ OLUR” TEHDİDİ

Diken’de yer alan habere göre müşteri daha sonra şunları kaydetti:

“(E.’nin) Gösterilen bileğini ters çevirerek saçı çekilmeye başlandı. Diğer iki erkek güvenlik görevlisi olaya dahil olup, kadın görevliyi çıkarıp E.’yi yere fırlatarak vurmaya, tekmelemeye, darp etmeye başladılar. Mağdur edilen arkadaşım tekrar sırtına vurulup yerde sürüklendi ve bir erkek arkadaşımız gelene kadar darp görmeye devam etti. Bu süreç içinde E. ile beraber olan ben ve diğer kız arkadaşım müdahale etmeye çalışırken kendi irademiz dışında şiddet kullanılarak etraftaki görevliler tarafından itilerek uzaklaştırılmaya çalışıldık. Tek istediğim güvenlik görevlileriyle konuşmak iken, merdivenlerden itilerek ben de şiddete maruz kaldım. Şiddeti durdurmaya çalışırken “Sonunuz arkadaşınız gibi olur” diye tehdit edildik.”

Kendisine hakaret edildiğini de belirten kadın, polise şikayette bulunduklarını ve gerekli işlemlerin başlatıldığını, hukuken sürecin peşinde olduklarını ifade etti.

MEKANIN “KARŞILIKLI DARP” İDDİASINI ÇÜRÜTEN GÖRÜNTÜLER

Dorock XL da iddialar üzerine Twitter hesabından yayınladığı açıklamasında bar girişinde müşteri ile güvenlik personeli hakkında karşılıklı darp yaşandığını aktardı.

Açıklamada “olaya kontrolsüzce karışan” bir görevlinin aynı gün işten atıldığı dile getirilerek kavgaya karışanların açığa alındığı bilgisi verildi.

Sonrasında ise kadınların darp edilmesine ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

@zafertunca12 isimli Twitter kullanıcısı görüntüleri sosyal medyadan paylaştı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER: