İşte İzmir-Selanik feribot seferlerinin ilk detayları

İzmir – Selanik arasında feribot seferlerini gerçekleştirecek olan Levante Ferries Denizcilik, yeni feribot hattının tanıtımı ve seferlerin içeriği ile ilgili bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

İzmir – Selanik arasında düzenlenmesi planlanan feribot seferlerinin proje danışmanı Michalis Triantafyllidis, konuya ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı.

Haber önerisi: İzmir – Selanik feribot hattı için önemli gelişme

HAFTANIN ÜÇ GÜNÜ DÜZENLENECEK

Seferi yapacak geminin özellikleri ve sefer tarifeleri hakkında bilgi veren Michalis Triantafyllidis şunları söyledi:

800 KİŞİLİK KAPASİTE

“Gemimiz RO –RO değil Ropax modeli gemi olacak. Seferi yapacak olan gemi 170 metre uzunluğunda. 60-65 TIR, 300 binek araba ve 800 kişilik kapasiteye sahip gemide 350 kabin kamarası da bulunmakta. Haftada 3 gün karşılıklı seferlerin yapılacağı gemi akşam saat 20:00’da İzmir’den hareket edecek, en geç sabah saat 10:00’da Selanik’e varmış olacak. Gemi devamlı gece seyahati yapacak. Geminin içerisinde restoran ve kafe de olacak.”

FERİBOT SEFERLERİYLE ZAMANDAN TASARRUF EDECEKLER

İzmir 9 Eylül Gazetesi’nin haberine göre; amaçlarının hattı kullanacak olan yolcuların, TIR şoförlerinin ve yurt dışında yaşayan Türklerin kısa süre içerisinde hedefledikleri noktalara ulaşmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Triantafyllidis, “gerçekleştireceğimiz bu seferler sayesinde turistler ve TIR şoförleri birkaç gün kazanmış olacaklar” diye konuştu.

İLK SEFER EKİM AYINDA

Ekim ayının sonunda seferlerin başlayacağı müjdesini de veren Triantafyllidis, fiyatların binek arabalar ve yolcular için düşük olacağını, eylül ayına kadar ücretlerin de kesinleşeceğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Atina – İzmir feribot seferlerinin ilk detayları belli oldu