Atatürk Havalimanı için 5 milyar dolarlık öneri

Atatürk Havalimanı arsasının gelecekte nasıl değerlendirileceğine ilişkin soru işaretleri belirsizliğini koruyor. Her geçen gün farklı bir öneri gündeme geliyor. Bir öneri de turizmin deneyimli isimlerinden olan Cem Kınay’dan geldi. İşte o öneri…

Hürriyet Gazetesi’nin köşe yazarlarından Vahap Munyar, bugün (7 Haziran 2019) “Atatürk Havalimanı 5 milyon turist çeker, 5 milyar dolar getirir” başlıklı yazıyı kaleme aldı.

Vahap Munyar, kaleme aldığı yazıda, ortakları Oğuz Serim ve Ali Nahit Bozatlı ile birlikte Magic Life markasını yaratıp, daha sonra Alman tur operatörü TUI’ye satan Cem Kınay’dan Atatürk Havalimanı’na dönük ayrıntılı bir mesaj aldığını belirtti.

6 AYDA TAMAMLANIR 

Deneyimli turizmci Cem Kınay, Atatürk Havalimanı’nın açık hava müzesi ve fuar merkezi kombinasyonuna dönüştürülmesine ilişkin bir öneri sunuyor.

Cem Kınay, bu dönüşümün altı ay gibi bir sürede gerçekleşebileceğini ve fuar – eğlence merkezi projesinin hayata geçirilmesinin ardından bu projenin 5 milyon ek turist, 5 milyar dolar çekeceğini öne sürüyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Atatürk Havalimanı’nın yerine ne yapılmalı?

Atatürk Havalimanı’nın tarihçesi