Didim – Kos Adası feribot seferleri başladı

Didim Marina’dan her hafta Salı günü Yunanistan’ın Kos Adası’na yönelik feribot seferleri başladı.

9 Temmuz 2019 Salı günü ilk seferini yapan Fahri Kaptan 5 feribotu 51 yolcu ile saat 10:30’da Kos adasına doğru hareket etti.

Pasaport sahibi olanların Kos Adası’nda kapı vizesi alarak gezebileceği adada, yeşil pasaport sahipleri vizesiz bir şekilde gezebilecek.

1 SAAT 10 DAKİKADA KOS ADASI’NA ULAŞIYORUZ

Mavi Didim Gazetesi’nin haberine göre Cine Tour firmasının hazırladığı Kos seferlerini düzenleyen firma sahibi Atilla Kılınç seferler hakkında bilgi verdi.

Kılınç “Feribot seferleri Didim için özlem duyulan bir işti. Yıllarca birçok deneme yapıldı. Bu seferlerin gerçekleşmiş olması mutluluk verici. İlk seferimizin heyecanı ile bundan sonraki yapacağız seferleri de göz önünde bulundurarak sefer sayımızı ve ada sayımızı artıracağız. Bu seferlerin en çok da Didim’e katkısı olacak. Seferlerimize Bodrum Feribot İşletmesi’nin katkılarıyla, Fahri Kaptan 5 isimli cataraman’ı ile başladık. Didim’den Kos Adası’na uzun süren yolculuğu Fahri Kaptan 5 feribotuyla 1 saat 10 dakikaya kısalttık. Seferlerimizin devamı gelecek ve bir yıl sonra ki sezonda daha verimli bir şekilde çalışacağız“ dedi.