Koşanadam, ‘Müzik Boğaz’dan Gelir’i anlatıyor

Koşanadam Organizasyon Genel Müdürü Berkant Acil

Last Updated on 21 Ekim 2020 by Sahra Gülal

‘Müzik Boğaz’dan Gelir’ projesi boyunca yaklaşık 8 bin kişiye hitap etmeyi hedeflediklerini açıklayan Berkant Acil, seyahat acentelerinin ve otellerin tur programlarına bu organizasyonu ‘eğlence-etkinlik zamanı’ olarak ekleyebileceğini vurguluyor.

Müziğin boğazdan daha iyi geleceğini “Ne şairler, ne bestekarlar geçti bu şehirden. Her biri bir parçasını bıraktı boğazın sularına…
Ne savaşlar, ne ölümler yaşadı bu şehir. Şaştı kaldı Kız Kulesi, anlattı Galata’ya…
Şimdi artık birikti notalar, şarkılar, sevdalar. Seslenmek ister boğaz, Rumelihisarı’na, Emirgan’a…
Duyuyor musun? Bak.
Dinle.
Müzik Boğaz’dan geliyor…
Şaşırma.
Sen de şahit ol bu coşkuya!
Bu davet bizim” dizeleriyle iddia eden ‘Müzik Boğaz’dan Gelir’ projesi, Türkiye’nin dört bir yanından yerli-yabancı dinleyicileri İstanbul’a çekecek. İstanbul iç turizmini hareketlendirecek bu proje sayesinde seyahat acenteleri ve oteller de şehri ziyarete gelen misafirlerine boğaz turu eşliğinde sevdiği sanatçıları dinleme fırsatı sunabilecek.

BERKANT ACİL İLE ‘MÜZİK BOĞAZ’DAN GELİR’

Doğu ve Batı’nın birleştiği noktada eşsiz bir müzik şölenine şahit olabileceğiniz ‘Müzik Boğaz’dan Gelir‘ projesinin detaylarını Koşanadam Organizasyon Genel Müdürü Berkant Acil ile konuştuk.

Son üç yıldır biletli, özgün festival projelerine yönelmeye karar verdiklerini dile getiren Acil, “Dinleyicileri Beşiktaş ve Kadıköy iskelelerinden alıp küçük bir tur eşliğinde hem Boğazı gezdireceğiz hem de sanatçılarımızın eşsiz performanslarıyla güzel bir geceye imza atmış olacağız” dediği ‘Müzik Boğaz’dan Gelir’ projesini kendilerinin ele alarak daha sağlam temellerle gerçekleştirileceğini şöyle anlatıyor:

BU PROJE İSTANBUL’UN İÇ TURİZMİNE FAZLASIYLA KATKI SAĞLAYACAK

“Bu proje İstanbul Boğazı üstünde bir tekne üzerinde Türkiye’nin seçkin sanatçılarıyla verilen konserler dizisinden oluşuyor. Sanatçılarımızı anketler aracılığıyla özenle oluşturduk. Biz sadece müzikseverlere değil, aynı zamanda seyahat acentelerine ve otellere de bu zamana kadar böylesi yapılmamış bir etkinlik alanı sunuyoruz. Projemizin İstanbul’un iç turizmine fazlasıyla katkı sağlayacağı konusunda iddialıyız!

ACENTELER İÇİN SAYIYA GÖRE ÖZEL İNDİRİM

‘Müzik Boğaz’dan Gelir’ projesinin seyahat acenteleri için faydalı olabilecek tarafı şu; organizasyonumuz bu yıl 10 hafta, önümüzdeki yıl 20-25 hafta boyunca gerçekleştirileceği için gezi veya etkinlik planlamalarını önceden oluşturabilme imkanları olacak. Misafirlerini bizim teknemize getirerek konser dinletme şansı yakalayabilirler. Tur programlarına bu organizasyonu ‘eğlence-etkinlik zamanı’ olarak ekleyebilirler. İddia ediyoruz ki bizim ilan ettiğimiz konserlere yoğun talep gelecektir. Ayrıca acenteler için birebir görüştüğümüz takdirde sayıya göre özel indirim sağlayabileceğimiz bir durumda söz konusu.

KOŞANADAM GÜVENCESİYLE…

Bu zamana kadar teknik alanda da oldukça başarılı organizasyonlar yürüttük. Bu etkinliğimize de gelecek olan dinleyicilerimiz, Koşanadam güvencesiyle eğlence dolu bir gecenin keyfini çıkaracaklar. Teknenin teknik özelliklerinden bahsetmeden hemen önce güvenlik ve sağlık konusunda alanında uzman ekiplerin yer alacağını önemle belirtmek isterim. En ufak bir sorunda teknemiz hemen kıyıya yanaşabilecek bir mesafede olacak. Ayrıca projemiz yaklaşık 1 milyon 300 bin TL’lik bir yatırımla hayata geçti. Proje boyunca yaklaşık 8 bin kişiye hitap etmeyi düşünüyoruz. Her sanatçıda sınırlı sayıda kapasite olduğu için dinleyicilerimizin yerlerini önceden ayırtması gerekiyor.

BOĞAZ TURLARINA FARKLI BİR BOYUT GELİYOR

Normalde Türkiye’deki Boğaz turları ya İstanbul Boğazı’nı tanıtan turlar şeklinde ya da farklı müziklerin çalındığı eğlence konseptli gezintiler şeklinde oluyor. Biz bu konseptle aslında bir nevi Boğaz turunun şeklini değiştirmiş olacağız. Boğaz turu yaparken sevilen sanatçıların canlı performansıyla gerçekleşecek eğlenceli bir gece sunacağız.

BÜYÜK ETKİNLİKLER İÇİN DİZAYN EDİLMİŞ BİR TEKNE

Teknemiz hava durumuna göre üstü açılabilen toplam 870 kişiyi ağırlayabilecek 4 yıllık bir tekne. Tamamen event için yapılmış özel bir tekne olduğu için bu tür organizasyonlarda kullanılıyor. Yani sahnesi sonradan konulmuş, ona göre dizayn edilmiş bir tekne değil. 3 kattan oluşan teknenin her alanından sahne görülebiliyor. Biletlerimiz Biletix.com’da 4 kategori altında satılıyor. Bunlar; Ayakta, 2. kat yan masalar, 3. kat yan masalar, 2. ve 3. kat sahneyi tam karşıdan gören localar. Masalarımız 4 kişilik üzerinden hesap ediliyor.

“HİZMETİ ÇOK FARKLI BİR PROJEYE İMZA ATACAĞIZ”

Ayrıca etkinlik süresi boyunca ücretli yiyecek içecek servisi de olacak. Turizm işletme ruhsatı olduğu için 18 yaş altı misafirlerimizin velilerinin denetiminde gelmelerinde herhangi bir sakınca yok. Organizasyonumuz toplamda 4 – 4 buçuk saat sürecek. Misafirlerimizi 23.30’da Kadıköy İDO İskelesine, 24.00’da Beşiktaş İDO İskelesine bırakarak etkinliğimizi sonlandırmış olacağız. Anlaştığımız deniz taksilerle de farklı bir hizmetli projeye imza atmış olacağız.

“GARANTİYİ OYNAMAK YERİNE HER TÜRDEN BİR AHENK OLUŞTURMAK İSTEDİK”

Bunların yanı sıra konser desibelleri özellikle Boğaz’da ikamet eden İstanbulluları rahatsız etmeyecek şekilde ayarlandı. Konserlerimiz kesinlikle 10 hafta boyunca gürültü kirliliği yaratmayacak bir desibelde gerçekleştirilecek. Sanatçılarımız kalitesi yüksek, slow ağırlıklı sanatçılardan oluşuyor.

Boğaz demek dinleti, müziğin slow olarak dinlenmesi demek. Bizde ona göre sanatçılarımızı özenle seçtik ve yelpazesi geniş bir lineup oluşturduk. Bunun en önemli sebebi her türden, her etnik müzikten gelen bir ahenk oluşturmayı hedeflememizden kaynaklanıyor.”

Turizme yeni bir soluk: Hem Boğaz turu, hem konser!