Bakan Ersoy 2023 hedefini açıkladı

Ürdün gezisi kapsamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılına ilişkin verileri değerlendirirken; 2023 yılına ilişkin hedefleri de paylaştı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ürdün gezisi kapsamında Milliyet Gazetesi’nden Abdullah Karakuş’a 2019 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken; 2023 yılı hedeflerini de açıkladı.

Bu sene “50 milyon turist” hedefinin aşılacağını öne süren Bakan Ersoy; 2023 yılı hedeflerinin “75 milyon turist” olduğunu açıkladı.

İşte Milliyet Gazetesi’nden Abdullah Karakuş’un bugünkü köşesinde yer verdiği 2020 yılı değerlendirmesi ve 2023 hedefleri:

52 MİLYON TURİSTİ BULURUZ

“Bu seneki 50 milyon turist hedefini aşacaklarını bunun 52 milyonu bulabileceğini belirten Bakan Ersoy, “34-35 milyar dolar bandında da bir gelir hedefimiz var, inşallah onu da gerçekleştireceğiz” dedi.

2023 hedefleri için en büyük projenin Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı olduğunu belirten Bakan Ersoy, İtalya’nın bunu 100 yıl önce hayata geçirdiğini ve başarı getirdiğini kaydetti.

Ersoy, turizmde yüksek gelir isteyenlerin bu ajansı kurduğunu vurguladı.

2023 HEDEFLERİ

2023 hedefi 75 milyon turist 65 milyar dolar gelir.

Turizm sektöründen gelen, sorunları ile çözümlerini iyi bilen Bakan Ersoy ile sohbetimde bu hedeflerin yakalanmaması için hiçbir nedenin olmadığını gördüm. Bakan Ersoy ayrıntılı çalışıyor ve turizmde çeşitliliğin artması için yeni projeler hayata geçirecek. Hedefleri tutturacaklarını dile getiriyor.

Turizm sektöründe daha ileri gitmek için biraz zamana ihtiyaç var.

Özellikle turizm sektöründekilerin kısa vadeli düşünmeyip kaliteli hizmet vererek turizm sektörünün hedeflerini yakalamasına destek olması gerekiyor…”

Abdullah Karakuş’un “Çinli turist için 4 yeni proje” başlıklı köşe yazısını okumak için tıklayınız.