The Bo Viera Projesi’nin patronu Salih Bezci: Geçer gider dedim

Bodrum Gündoğan’daki projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca önce mühürlenen sonra da kaçak bölümleri yıkılan Salih Bezci, “Binalar arasında 6 metrelik alanlar vardı. “Oraları da oda yapalım geçer gider” diye düşündüm. Basiretim bağlandı. Hata benim” dedi.

Bodrum Gündoğan’da kaçak bölümleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın girişimleri sonrasında yıktırılan The Bo Viera Projesi’nin patronu Salih Bezci’den açıklama geldi.

Bezci, Hürriyet Gazetesi’nden Sefer Levent’e şu açıklamalarda bulundu:

“Yaptığımız binalar arasında 6 metrelik aralık söz konusuydu. Bu bölümler toprak olacaktı. Oralara da oda yapalım, geçer gider diye düşündüm. Basiretim bağlandı. Hata benim.”

REZİDANS SAYISI YARIYA İNDİRİLDİ

Normal ölçüleri aşan iskelesi, emsal fazlası inşaatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın durdurma ve yıkım kararı verdiği The Bo Viera Projesi’nin sahibi Besa Grup.

Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci’nin verdiği bilgilere göre, projenin rezidans bölümündeki toplam 108 konut 54’e indirilmiş. Binalar 3 katlıdan 2 katlıya dönüştürülmüş. Villa ve rezidans bölümündeki toplam 330 konut ise 300’e indirilmiş, Salih Bezci, “Rezidans bölümündeki 54 konuttan vazgeçerken, 700 metrekare olan villaları 2’ye, 3’e böldük. Böylece, son tahlilde azalan konut sayısı 30 oldu” dedi.

YIKIMIN MALİYETİ 15 MİLYON LİRA

Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanvekili Efe Bezci, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 11 Kasım 2019’daki rekor denemesini gündeme getirdi ve “Bodrum’daki projenin olduğu alana 5 bin 500 ağaç diktik. Proje bittiğinde oraya 100 bin ağaç dikilmiş olacak. İçinde bir de otel bulunan projemiz orada 200 milyon dolarlık değere ulaşacak” dedi.

Yıkım, Besa Grup’a 15 milyon liraya maloldu.