Aydın Doğan’ın Bodrum’daki otelini Hilton işletecek

Doğan Holding’in patronu Aydın Doğan’ın 4 hektarlık orman içerisine kurulmuş beş yıldızlı butik tatil köyü unvanına sahip Işıl Club, bundan sonra DoubleTree by Hilton Bodrum Işıl Club Resort adıyla hizmet verecek.

Dünya Gazetesi’nin köşe yazarlarından Kerim Ülker bugünkü köşe yazısında, “Aydın Doğan’ın sahibi olduğu beş yıldızlı butik tatil köyü unvanına sahip olan Işıl Club’ın, bundan sonraki süreçte DoubleTree by Hilton Bodrum Işıl Club Resort adıyla işletileceğini” yazdı.

Kerim Ülker’in konuya ilişkin kaleme aldığı satırlar şu şekilde:

Hilton, Nikki Beach’in hemen yanındaki bir oteli daha bünyesine kattı. Torbalı Koyu’nun en eski işletmelerinden biri olan bu otelin adı Işıl Club Bodrum.

1994 yılından beri hizmet veren bu otelin sahibi ise Doğan Holding’in patronu Aydın Doğan. 4 hektarlık bir ormanın içerisine kurulmuş beş yıldızlı butik bir tatil köyü unvanına sahip Işıl Club, bundan sonra DoubleTree by Hilton Bodrum Işıl Club Resort adıyla çalışacak. 290 oda ve 640 yatak kapasiteli otel, toplam dört restoran, 7 bara sahip.

Hilton’un Bodrum ilgisi sürüyor

Bu otel ile birlikte Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden Torba Koyu’nda Hilton ikinci tesisini hizmete almış oldu. Ancak daha da önemlisi turizmin olumsuz seyrettiği bugünlerde Hilton, peş peşe iki operasyonla önemli iki markasıyla cesaret verici adımlar attı.

Işıl Club, Doğan Ailesi için en önemli yatırımlardan. Aydın Doğan ve Ailesi otellerini tatil dönemlerinde sıklıkla kullanıyor.