TUI İngiltere’den iptal kararı

Birleşik Krallık Hükümeti’nin Yunanistan’ın yedi adasından dönenler için 14 günlük karantina kararının ardından TUI İngiltere; Zante, Girit, Santorini ve Mikonos tatillerini iptal ettiğini açıkladı.   

İngiliz tur operatörü TUI UK & Ireland, bugünden 22 Eylül’e kadar rezervasyonu olan herkesin tatillerini ücretsiz olarak değiştirilebileceğini veya tatilcilerin ücretlerinin tamamının geri ödeneceğinin garantisini verdi.

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Galler ve İskoçya’nın aldığı kararların ardından dün yeni kısıtlamaları açıkladı.

“Önceliklerinin her zaman ülke içinde enfeksiyon oranlarını düşürmek olduğunu” belirten Bakan Grant Shapps, alınan yeni kararları ve kısıtlamaları açıkladı.

Alınan yeni kararlar sonrasında; 9 Eylül Çarşamba günü saat 04:00’dan sonra Yunan adaları Midilli, Tinos, Serifos, Mikonos, Girit, Santorini ve Zakintos’tan (Zante) dönenlerin 14 gün karantinaya girmeleri gerektiği açıklandı.

İngiliz The Sun Gazetesi’nin haberine göre; Galler için de benzer kurallar geçerli olacak.

TUI İngiltere ve İrlanda’nın Genel Müdürü Andrew Flintham konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Girit, Santorini, Zakintos ve Mikonos tatillerini, seyahat uyarılarındaki değişiklik nedeniyle müşterilerin seyahatlerinden birkaç saat önce iptal etmek zorunda kaldık” dedi.

Andrew Flintham “22 Eylül Salı gününden önce bu dört adaya seyahat edecek olan TUI müşterileri, satışta olan başka bir tatil için ücretsiz değişiklik yapabilecek veya parasının tamamının iadesini talep edebilecek” açıklamasında bulundu.