Hülya Avşar, 55 milyon liraya ada satın aldığı iddiasını yalanladı

Hülya Avşar

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar, Ayvalık’taki Çiçek Adası’nı 55 milyon liraya satın aldığına ilişkin iddiaların gerçek olmadığını ifade etti.

Medyada yıllardır yaz tatilini geçirdiği Ayvalık’tan ada satın aldı şeklinde haberleri çıkan Hülya Avşar, Hürriyet Gazetesinden İsmail Bayrak’a konuştu. Söz konusu yatırımdan vazgeçtiğini söyleyen Hülya Avşar’ın menajeri de “Hülya Hanım hissedarlarla görüştü ancak bir sonuca varılmadı. Yani herhangi bir imza da atılmadı” açıklamasında bulundu.

Adanın hissedarlarından Şerif Ali Hatırlı ise DHA’ya yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bazı emlakçılar zaman zaman yaptıkları söylemlerle adanın satışını gündeme getiriyor. Doğru olmayan haberler ortaya çıkıyor. Adamızın değeri 100 milyonun üstünde. Daha önce 105 milyon, sonrasında ise 130 milyon bedelle hissedarlar satışa çıkarmıştı. Şu an emlak fiyatları daha da arttı. Biz Çiçek Adası’nın hissedarları olarak çoğumuz pandemi dönemi nedeniyle bu satışı şimdilik geri çektik. Aldığımız karara rağmen adamızın Hülya Avşar tarafından satın alındığı iddialarını içeren haberler yayınlandı. Satış söz konusu değildir.”

Yapılan yalan haberlerde Hülya Avşar’ın üzerinde 2 bin zeytin, 3 bin çam ve muhtelif meyve ağacı bulunan Çiçek Adası’nın mimarisini kızı Zehra’ya emanet edeceği, ayrıca malikane ve tenis kortları gibi çeşitli spor alanlarının olacağı yazılmıştı. Ancak Hülya Avşar, sanatçının menajeri ve Adanın hissedarlarından Şerif Ali Hatırlı’nın yaptığı açıklamalar haberlerin doğru olmadığını ortaya çıkardı.