Dünya Tabipler Başkanı: 2021’de de normal bir yaz tatili yapamayacağız

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, coronavirus salgınında normalleşmenin daha yıllar alacağına işaret ederek yüksek beklentiler içine girilmemesi uyarısında bulundu.

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery coronavirus pandemisiyle ilgili Rheinische Post Gazetesi’ne verdiği mülakatta, coronavirus salgınında normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi uyarısı yaptı.

“TÜM HALKIN AŞILANMASI 2 -3 YIL SÜRECEKTİR”

Dünya Sağlık Örgütü’nün coronavirus aşısının 2021 yılı ortasında hazır olacağını tahmin ettiğini hatırlatan Montgomery, “Ancak tüm halkın aşılanması iki, üç yıl sürecektir” dedi.

“Bir seferde herkesin aşılanması için ne yeterince doz ne de personel var” diyen Montgomery kısıtlamaların o nedenle süreceğini söyledi.

“2021’DE DE DAHA ÖNCEDEN OLDUĞU GİBİ BİR YAZ TATİLİ YAPAMAYACAĞIZ”

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre Montgomery “2021 yılında da daha önceden olduğu gibi bir yaz tatili yapamayacağız” diye konuştu.

“Daha yıllarca virüsle yaşamak ve mesafeyi korumak, elleri yıkamak, maske takmak gibi önlemleri almak zorundayız” diyen Montgomery, Almanya’da günlük yeni vaka sayısının 20 bine yükselmesi halinde ekonomik ve toplumsal hayatın kısıtlanmasının gündeme gelebileceğini söyledi.