Büyükşehir belediyesi “BİK Tatil Köyü” için harekete geçti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Basın İlan Kurumu’nun (BİK) 1968 yılında açtığı Darıca’daki tatil köyünü bünyesine katmak ve satın almak için harekete geçti.

Dünya Gazetesi’nden Sabiha Toprak, “Kocaeli’den” başlıklı köşesinde geçen günlerde Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile gerçekleştirdikleri görüşmenin detaylarını paylaştı.

Dünya Gazetesi’nin köşe yazarlarından Sabiha Toprak, Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın, Darıca’da yer alan Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tatil Köyü ile ilgili açıklamalarına da yer verdi.

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) 1968’de Darıca’da 45 dönümlük arazi üzerinde, basın mensuplarının tatil yapmalarına imkan sağlamak için açtığı tatil köyünün hizmet vermeyi durdurduğunu hatırlatan Sabiha Toprak; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu tesisi bünyesine katmak, satın almak için müracaatlarını yaptığını, tesisin işletilmesi ve tekrar basın mensuplarının hizmetine açılması için harekete geçildiğinin” müjdesini verdi.

—O—

Sabiha Toprak’ın “Kocaeli Büyükşehir BİK Tatil Köyü için kolları sıvadı” başlıklı yazısının tamamını okumak için tıklayınız.