“Türkiye Rusya’yı ikna edemedi; uçuşlar en erken…”

Bloomberg’e konuşan üst düzey bir yetkili, Rusya’dan Türkiye’ye uçuşların en erken 15 Haziran’dan itibaren başlayacağını açıkladı. Ajans, Türkiye’nin Rusya’yı ikna edemediğini yazdı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Sağlık Bakan Yardımcısı Tolga Tolunay’ın Rusya’ya yaptığı ziyaretten turizm sezonu için beklenen kararın çıkmadığı belirtildi.

Bloomberg’e konuşan yetkili 1 Haziran’daki sezon açılışı için Rusya’nın ikna edilemediğini ifade etti.

Rusya’nın 1 Haziran’da başlayacak turizm sezonu öncesi askıya aldığı Türkiye uçuşlarını yeniden başlatmak için temaslarını yoğunlaştıran Türkiye, Rus turisti sezon açılışına yetiştiremeyebilir.

Sözcü Gazetesi’nin Bloomberg’ten aktardığı habere göre üst düzey bir yetkili, hava trafiğinin açılışı için en erken tarihin şu an için 15 Haziran olduğunu söyledi.

“SÜRE İSTEDİLER”

Dün gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; Türkiye’nin hava trafiğinin tekrar açılmasıyla ilgili taleplerinin Rusya tarafından olumlu karşılandığını belirtmiş ve “Sadece yerinde gözlemleyip nihai kararı vermek için biraz süre istediler” demişti.