Corendon havacılık ve turizmde hedef büyüttü

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer

Corendon Airlines, hem havacılık hem de otel işletmeciliğinde büyüme kararı aldı. İşte Corendon’un hem konaklama hem de havacılık alanındaki yeni hedefleri…

Corendon Airlines, hem havacılık hem de otel işletmeciliğinde büyümeyi hedefliyor.

Türkiye, Hollanda ve Malta’da üç ülke bayrağı ile uçuş yapan Corendon Airlines, 2021’de 1 milyar Euro ciro hedefliyor.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, salgın sürecinde havacılık ve turizm sektörüyle ilgili şirket faaliyetleri hakkında Dünya Gazetesi’nden Fikri Cinokur’a açıklamalarda bulundu.

“KIŞ DÖNEMİNDE UÇUŞLARIMIZI YAPMAK İSTİYORUZ”

Kış turizm sezonunun başlamasıyla hem havacılık hem de turizm sektörünün korkusunun “tam kapanma” olduğuna dikkat çeken Yıldıray Karaer, “Korkular giderilirse, uçak dolulukları ve fiyatlar ne olursa olsun kış döneminde uçuşlarımızı yapmak istiyoruz. Belirsizlik insanları korkutuyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE 2022 YILINI REKORLA KAPATIR”

2022 yılı turizm sezonunun çok iyi geçeceğine vurgu yapan Karaer, “2022 Mart ayından itibaren çok iyi bir turizm sezonu bekliyoruz. Uçuşlar, rezervasyonlar ve tatil paket tur satışları açıldı. 2022’de Türkiye’ye büyük ilgi olacak. Corendon Airlines olarak Türkiye, Hollanda ve Malta bayraklı uçuyoruz. Avrupa’da Türkiye’nin imajına ve salgına rağmen Antalya 1 numara oldu. Türkiye’nin imajı Avrupa’da ne kadar konuşulursa konuşulsun, Türkiye 2022 yılını rekorla kapatır” dedi.

UÇAK FİLOSU BÜYÜYECEK

Salgın sürecinde Corendon olarak devlet ve bankaların yarattığı olanaklarla bu krizi çok iyi atlattıklarını belirten Yıldıray Karaer; 2022 yılında uçak filosunu yüzde 40 büyütmeyi öngördüklerini söyledi.

HEDEF: FİLOYU 50 – 55 UÇAĞA ÇIKARMAK

Karaer, “Corendon Airlines filosunda 28 uçağımız vardı. 6 – 7 ilave uçak kiraladık. 2022 sezonuna kendi filomuz dışında 6 aylık uçak kiralayarak filomuzu 50 – 55’e çıkarmak istiyoruz. Türkiye, Hollanda ve Malta’da faaliyette bulunan 3 uçak şirketimizin cirosu 1 milyar Euro’ya ulaşacak” dedi.

“TÜRKİYE’DE OTELCİLİKTE DE BÜYÜMEK İSTİYORUZ”

Öte yandan, Karayipler’de iki etaptan oluşan 100 milyon dolarlık otel projesinin 2. etabına 2022 yılında başlayacaklarını anımsatan Karaer, “Türkiye’de otelcilikte de büyümek istiyoruz. Bu büyümeyi otel satın alma veya kiralama ile gerçekleştireceğiz” diye konuştu.