Jet2 Holidays 2022 için Türkiye hedefini açıkladı

Jet2holidays'ten Türkiye Değerlendirmesi

Last Updated on 3 Haziran 2022 by Turizm Günlüğü

İngiliz tur operatörü Jet2 Holidays, 2022 yılında Türkiye’ye 850 bin turist getirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Jet2 Holidays CEO’su Steve Heapy, turizmcilerle bir araya geldi, “Bu yıl 850 bin turist getirmeyi hedefliyoruz. 2019 rakamlarını geçiyoruz” dedi.

Türkiye’ye en çok İngiliz getiren Jet2 Holidays CEO’su Steve Heapy, yerel acentası MTS ile Korumar Ephesus ev sahipliğinde, turizmcilerle bir araya geldi.

MTS Türkiye Genel Müdürü Münci Karakaya, MTS Ege Bölge Genel Müdürü Tanju İçten, Sea Light Otelleri Sahibi Hüsnü Uçar, Aydın İl Turizm Müdürü Umut Tuncer ve 200’e yakın turizmci katıldı.

Milliyet Gazetesi’nden Yusuf Çınar’ın haberine göre CEO Heapy; şirketinin hedefleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Türkiye’yi çok önemli bir destinasyon olarak gördüklerini kaydeden Heapy, 2022’de 850 bin İngiliz getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

2023 YILINDA HEDEF 1 MİLYON

Heapy, “Türkiye talebinde 2019’un üzerinde bir artış yakaladık. 2023 yılında bir milyon rakamını hedeflemekteyiz. Uçak sayılarını artırdık” dedi.

Programda konuşan Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden de “İzmir havaalanına uçuşlarınızı uzatmanızı istiyoruz. Bölge sezonun uzaması için gerekli altyapıya sahip. Biz de otellerimizi açık tutarak size destek vereceğiz” ifadesini kullandı.