Etiler’deki otel projesinin inşaatı yeniden başladı

Etiler’deki otel inşaatı
Foto: diken.com.tr

Last Updated on 20 Ocak 2023 by Turizm Günlüğü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 6 Aralık 2021 tarihinde Yapı&Yapı şirketine 208 milyon Euro’ya sattığı Etiler Polis Okulu arazisinde yapılacak otel ve rezidans projesinin inşaatı yeniden başladı.  Etiler’deki otel projesinin inşaatı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 6 Aralık 2021’de Yapı&Yapı şirketine 208 milyon avroya sattığı Etiler Polis Okulu arazisinde inşaat yeniden başladı.

Atatürk Havalimanı’na yapılması planlanan millet bahçesi projesini üstlenen Yapı&Yapı şirketinin yürüttüğü otel ve rezidans inşaatının ruhsatı geçen Ağustos’ta İBB tarafından iptal edilmişti.  Etiler’deki otel projesinin inşaatı

Diken’de yer alan Canan Coşkun imzalı haberde; inşaata bu defa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın izin verdiği öne sürüldü.

İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olan ve 17-25 Aralık soruşturmasına konu olan Etiler Polis Okulu arazisinde inşaat ruhsatının iptal edilmesi sebebiyle inşaat bir süredir durmuştu, ama çalışmalar geçen hafta yeniden başladı.

RUHSAT TABELASI YOK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından araziyle ilgili 31 Ağustos 2022’de yeni bir imar planı hazırlanmıştı.

Bu plan doğrultusunda başlayan inşaat için gerekli ruhsatın da bakanlık tarafından verildiği İBB’den edinilen bilgiler arasında yer alıyor, ama inşaatın çevresinde bu bilgilerin yer aldığı inşaat ve şantiye ruhsat tabelası bulunmuyor.