ATOR’dan Türkiye turlarına ilişkin açıklama geldi

ATOR'dan Türkiye turlarına ilişkin açıklama
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze

Last Updated on 15 Şubat 2023 by Turizm Günlüğü

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR): Depremler Rusya’da yapılan Türkiye yaz turları satışlarını etkilemedi  ATOR’dan Türkiye turlarına ilişkin açıklama

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’de meydana gelen depremlerin Rusya’da bu ülke için yapılan yaz turları satış dinamiğini etkilemediğini belirtti.

ATOR Başkanı Lomidze, Rus basınına demecinde Türkiye’yi peş peşe vuran depremlerin Rusya’da bu ülke için yapılan yaz turları satış dinamiğini etkilemediğini söyledi.

“AYNI DİNAMİKLERLE DEVAM EDİYOR”

Maya Lomidze, “Alanya’da, Antalya’da artçı denilen küçük sarsıntılar oldu, ancak bu sarsıntılar turistleri etkilemedi ve sonraki satışları etkilemedi. Yani Türkiye ile ilgili yaz rezervasyonları neredeyse aynı dinamiklerle devam ediyor” diye konuştu.

Sputnik’in haberine göre Rus uzman; depremlerin Rus turistlerin gitmediği bölgeleri etkilediğini hatırlatarak, turlardan bireysel bazda vazgeçenlerin olduğunu ifade etti.

FİYATLAR BİR YIL İÇİNDE YÜZDE 30 ORANINDA ARTTI

Türkiye ile ilgili yaz turlarının fiyatlarının ise bir yıl içinde yüzde 30 oranında arttığına dikkat çeken Lomidze, bu bağlamda turistlere erken rezervasyon promosyonları üzerinden tur satın almaları tavsiye edildiğini sözlerine ekledi. ATOR’dan Türkiye turlarına ilişkin açıklama geldi