TUI’den “son dakika” satışlara son

TUI'den Antalya açıklaması
TUI AG Genel Merkez

Last Updated on 8 Mayıs 2023 by Turizm Günlüğü

TUI’den “son dakika” satışlara son: Tur operatörü TUI, daha önceki yıllarda uygulanan düşük fiyata “Last-Minute” (son dakika) bilet ve seyahat satışlarına son verdiğini açıkladı.

Almanya’nın dev turizm şirketlerinden TUI, daha önceki yıllarda uygulanan düşük fiyata “Last-Minute” (son dakika) bilet ve seyahat satışlarına son verdiğini açıkladı.

TUI Yönetim Kurulu Başkanı Sebastian Ebel, pandeminin sona ermesiyle bu yıl yurt dışına seyahat talebinin büyük ölçüde arttığına dikkati çekerken, ucuz bilet ve seyahat satışını durdurduklarını söyledi.

TUI Yönetim Kurulu Başkanı Sebastian Ebel
TUI AG CEO’su Sebastian Ebel

Hürriyet’in haberine göre 50 Euro’nun altında uçak bileti satmayacaklarını belirten Sebastian Ebel; akaryakıt fiyatlarındaki artış nedeniyle özellikle yaz tatili ve izin dönemlerinde daha önceki yıllara nazaran ücretlerde belirli ölçüde artış yapmak zorunda kalacaklarını söyledi.

“All inclusiv” (Her şey dahil) paket tatillerine ilginin bu yıl da yoğun olduğuna işaret eden Ebel, Fas, Tunus, Kıbrıs, Tayland gibi ülkelerde fiyatlarda artış olmadığını belirtti.

Yunanistan’ın Kos, Rodos, Kreta adalarında otellerin yaz dönemi için şimdiden dolduğunu, Mayorka ve Türkiye’de ise hâlâ uygun fiyata tatil yapma imkânının bulunduğunu hatırlatan Sebastian Ebel, Alman turistlerin bu yıl kişi başına tatil için 1200 Euro bütçe ayırdıklarını kaydetti.          TUI’den “son dakika” satışlara son