İstanbul’da plajların 2023 yaz tarifesi

İstanbul’da plajların 2023 yaz tarifesi / İstanbul plaj giriş ücretleri

Last Updated on 31 Mayıs 2023 by Turizm Günlüğü

Yaz geldi İstanbul ve çevresindeki plajlar hafta sonundan itibaren açılmaya başlıyor.      İstanbul’da plajların 2023

Hürriyet Gazetesi’nden Emre Eser’in haberine göre; Haziran ayının gelmesiyle birlikte herkes bütçesine göre tatil yapmak için bir arayışa girdi. Akdeniz ve Ege’de bu yıl 4-5 yıldızlı otellerde üç-dört günlük bir tatil yapmanın maliyeti oldukça kabarık.

Uçak ve otobüs biletini eklediğinizde ya da yakıt masrafını düşündüğünüzde günübirlik aktiviteler daha cazip bir hal alıyor. Havalar henüz tatilciler için istenilen sıcaklıklara ulaşamasa da İstanbul ve çevresindeki plajlar bu hafta sonundan itibaren açılmaya başlıyor.

650 liraya kadar çıkıyor

Özellikle İstanbul’da toplu taşıma ile gidilebilen Adalar, Kilyos ve Şile’deki plajlar müşterileri için son hazırlıklarını yapıyor. Plajların giriş ücretleri kişi başı 100 liradan başlıyor 650 liraya kadar çıkıyor.

Yeni sezon tarifelerini belirleyenler arasında Büyükada’da bulunan Eskibağ Plajı (Halik Koyu) hafta içi de hafta sonu da gelen misafirlerden kişi başı 100 lira talep ediyor.

Yine Büyükada’da yıllardır hizmet veren Yörükalı Plajı’nda ise kişi başı giriş ücreti hafta içi 250, hafta sonu 300 lira.

Şile’deki Maya Beach hafta içi kumsal girişi için 300 lira, hafta sonu kumsal girişi için ise 450 lira talep ediyor. Aynı işletme VIP bölümü için ise hafta içi 450 liralık hafta sonu için ise 650 liralık bir tarife belirlemiş. Çoğu Plaj okulların kapanmasıyla birlikte açılacak.

Ayrıca isterseniz Heybeliada’daki Alman Koyu gibi ücretsiz alanları da tercih edebilirsiniz.

Sapanca 400 lira

İçinde deniz ve güneş olan aktivitelerden pek hoşlanmıyor onun yerine sokaklarda ya da mesire alanlarında dolaşmayı ve belki de fotoğraf çekmeyi seviyorsunuz. Bunun için de en uygun seçenekler ise günübirlik turlar.        İstanbul’da plajların 2023

  • Şile, Ağva ve Polonezköy turları kişi başı 350 lira,
  • Maşukiye ve Sapanca turları kişi başı 400 lira,
  • Güzeldere Şelalesi ve Topuk Yaylası turu 400,
  • Cumalıkızık, Gölyazı ve Trilye kişi başı 475 lira,
  • Edirne turu kişi başı 500 lira,
  • Çanakkale ve Gelibolu turları ise kişi başı 530 liradan satılıyor.

Ayrıca İzmir çıkışlı Avyalık Cunda Adası turları da kişi başı 460 lira.