KKTC Başbakanı Üstel’den Yerli Havayolu Firması Açıklaması

KKTC Başbakanı Üstel'den Yerli Havayolu Firması Açıklaması
KKTC Başbakanı Ünal Üstel

Last Updated on 25 Temmuz 2023 by Turizm Günlüğü

KKTC Başbakanı Üstel’den Yerli Havayolu Firması Açıklaması: KKTC Başbakanı Ünal Üstel, yerli havayolu firması için çalışma yapacaklarını, bu sayede turist sayısının artacağını ve bilet fiyatlarının da düşeceğini belirtti.

KKTC Başbakanı Ünal Üstel, Ercan Havalimanı yeni terminal binası ve yeni binada yaşanan sıkıntılarla ilgili konuşan Üstel, yıl sonuna kadar terminal binasındaki tüm eksikliklerin tamamlanacağını kaydetti.

Ercan Havalimanı yeni binasının tam teşekküllü devreye girmesiyle birlikte, yoğun bir dış diplomasi trafiği başlatacaklarını belirten Üstel, “Doğrudan uçuşlar için “Ercan’da güvenlik zaafiyeti var” söylemi ile karşımıza çıkıyorlardı. Artık yeni havalimanı binamız var ve güvenlik zaafiyetimiz yok. İlk olarak İngiltere’den doğrudan uçuşların başlaması için kolları sıvayıp, halkımızla baskı yapıp, doğrudan uçuşların önünü açmayı hedefliyoruz” dedi.

“YERLİ HAVAYOLU KURULMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR”

Gündem Kıbrıs’ın haberine göre Başbakan Ünal Üstel; yerli havayolu firması için de çalışma yapacaklarını, bu sayede turist sayısının artacağını ve bilet fiyatlarının da düşeceğini kaydetti.    KKTC Başbakanı Üstel’den Yerli Havayolu Firması Açıklaması