THY’nin İran Ofisi Önce Kapatıldı Sonra Yeniden Açıldı

THY'nin İran Ofisi

Last Updated on 10 Temmuz 2024 by Turizm Günlüğü

THY’nin İran ofisi zorunlu başörtüsü kuralının ihlali nedeniyle kapatıldı. Ofis daha sonra yeniden açıldı.

Türk Hava Yolları’nın (THY) İran ofisi dün zorunlu başörtüsü kuralının ihlali gerekçesiyle kapatıldı.

Söz konusu kararın Erdoğan – Pezeşkiyan telefon görüşmesinin hemen ardından alındığı vurgulandı.

THY OFİSİ MÜHÜRLENDİ

İran Kültür Devrimi Yüksek Konseyi Üyesi İbrahim Suzançi, 8 Temmuz 2024 tarihindeki Erdoğan – Pezeşkiyan görüşmesinden sonra THY’nin İran ofisinin kapatıldığını söyledi.

Kapatma kararını tebrik telefonuyla ilişkilendiren Suzançi, “Yönetme sanatı: Bugün Erdoğan, ilişkilerin düzelmesi umuduyla gelecek dönem Cumhurbaşkanını aradı ve bir saat görüştü. Başörtüsü nedeniyle bugün Türk Hava Yolları ofisi mühürlendi. Bir tesadüf olsa gerek” yorumunda bulundu.      THY’nin İran Ofisi

Güney Azerbaycan’ın basın servisi Günaz TV’nin gündeme getirdiği haberde, analistlerin Pezeşkiyan’ın mağlup rakibi Said Celili’ye yakın radikal muhafazakarlar tarafından kasıtlı olarak yaptığı yönünde ilgili değerlendirmelerin bulunduğu belirtildi.

YENİDEN AÇILDI

Yaşanan durum, Türk ve Dünya basınında geniş yankı uyandırırken Tahran’daki ofisi mühürlenen THY cephesinde kritik bir gelişme yaşandı.

Patronlar Dünyası’nın haberine göre; İranlı yetkililerin mühürlediği THY Tahran Ofisi, yaşanan sorunların çözülmesi ile yeniden hizmete girdi.

OKUMA ÖNERİSİ: Daha Fazla Turist İçin THY’nin Radarında Hangi Ülkeler Var?