Yunanistan’ın üç güzelini Tatilbudur ile keşfedin!

Tatilbudur.com, Ege’nin karşı kıyılarında denizin, güneşin, doğanın, eğlencenin ve geleneksel Yunan lezzetlerinin tadını 2 gece 3 günlük Selanik – Halkidiki – Taşoz Adası turu ile çıkarıyor.

Yunanistan’ın en güzel şehirlerinin keşfedileceği bu tur her Cuma kalkışla yalnızca 69 Euro’dan başlayan fiyatlarla misafirlerini bekliyor!

Selanik

Kavala, Dedeağaç ve Gümülcine şehirlerinin ardından Selanik tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin karşılandığı turda ulu önder Atatürk’ün doğduğu ve bugün müze olarak kullanılan evi şehirde görülecek yerlerin başında geliyor. Simetrik mimarisi, mermer süslemeleri ile Bizans sanatının eşsiz örneklerinden biri kabul edilen Aya Dimitros Kilisesi ve Beyaz Kule de ayrıca ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

Halkidiki Yarımadası

Turun devamında Yunanistan’ın kuzeyinde yer alan Halkidiki yarımadası, Maldiv Adalarını anımsatan turkuaz denizi, bembeyaz kumsallarıyla cenneti andırıyor. UNESCO dünya mirası listesinde bulunan ve yalnızca erkek ziyaretçi kabul edilen Athos Dağı ise yarım adanın kutsal simgesi olarak dikkat çekiyor. Saklı kalmış plajları ve Yunan köyleriyle keşfedilmeyi bekleyen Halkidiki’de jeep safari turlarıyla farklı deneyimler yaşamak mümkün.

Taşoz Adası

Gezinin son durağı Taşoz Adası ise göz alıcı plajları ve tarihi dokusuyla görenleri büyülüyor. Yeşilin ve mavinin her tonunun hakim olduğu adada dağ köyleri, müze ve manastırların yanı sıra arkeolojik kalıntılar da oldukça ilgi çekici. Yunan mezelerinin ve deniz mahsullerinin lezzetine doyamayacağınız Taşoz Adası muhteşem koyları ve doğası ile ziyaretçilerini bekliyor.

Detaylı bilgi için www.tatilbudur.com adresini ziyaret edebilirsiniz.