1970 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. İş hayatına başladığı Boyut Yayın Grubu bünyesinde yer alan sektörel dergilerde 15 yıl çalıştı. Turizm gazeteciliğine başladığı Turizmdebusabah.com’un kapanması sonrası Turizm Günlüğü gazetesini kurdu. Halen bu gazetenin genel yayın yönetmeni olarak gazeteciliğe ve sektörel yayıncılığa devam ediyor.
1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2017 yılında “Medya'da Kadına Yönelik Cinsel Şiddet” konulu bitirme tezi ile mezun olduğu Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü üç onur belgesi ve Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünü dört yüksek onur belgesi ile bitirdi. 2017 yılı sonundan beri Turizmgunlugu.com web sitesinde editör ve içerik yazarı görevini sürdürmekte olan Gülal, Turizmgunlugu.com web sitesinin sosyal medya hesabını yönetmesinin yanı sıra görsel sanat, seyahat ve fotoğraf tutkusunu @fotokusagi adlı instagram sayfasında takipçileriyle paylaşıyor.
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışıyor.
1997 yılında İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. 2019 yılında Erasmus+ programı ile bahar dönemini Slovenya, Primosrka Üniversitesi’nde tamamladı.