İstanbul doğumlu olan Çelik, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. 15 yıl boyunca çeşitli sektörel dergilerde görev aldıktan sonra turizm gazeteciliği kariyerine Turizmdebusabah.com ile adım attı. Bu platformun kapanmasının ardından, Turizm Günlüğü gazetesini kurarak genel yayın yönetmeni oldu ve sektörel yayıncılık alanındaki çalışmalarını sürdürdü.2021 Mayıs ayında yayın hayatına başlayan Tourism Diary Dergisi'nin de yayın yönetmeni olan Çelik, aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu'nun (World Press Federation) değerli bir üyesidir. Sektördeki tecrübesini, genç nesillere aktarma amacıyla İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak hizmet vermektedir.Çelik, sektörel yayıncılık ve eğitim çalışmalarıyla, turizm gazeteciliğine katkıda bulunmaya ve gelecek nesillere bilgi aktarmaya devam etmektedir.
İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda “ABD-AB-Rusya Üçgeninde Ukrayna ve Gürcistan’da Güç Mücadelesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatına otomotiv sektörüne yönelik yayınlarda çalışarak başladı. Bir süre iş dünyası dergisi Brandmap bünyesinde içerik editörü olarak görev aldı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi’nin ikinci üniversite programı kapsamında “Medya ve İletişim” bölümünü tamamladı. 2016 yılının Eylül ayından beri online turizm haberciliği alanında çalışan Bişkin, turizmgunlugu.com'un Genel Yayın Koordinatörü olarak görevini sürdürüyor.İngilizce bilen Cem Bişkin, Post – Sovyet coğrafyasına, Rus kültürüne ve Rusya siyasetine olan ilgisi nedeniyle Rusça öğrenmeye devam ediyor.
Yasu Dijital Pazarlama ve Danışmanlık Firması Sahibi. İletişim Meslek Lisesi ile başlayan eğitim hayatını Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü ardından Uluslararası İlişkiler lisansını okuyarak tamamladı. Amerika'da dil eğitimi aldı. Markalara ciro odaklı pazarlama hizmeti veren Yasu firmasını kurdu. İletişim : sibelgur@yasuconsulting.com
2010 yılında Hacettepe Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nden mezun olan bir iç mimar ve yazar. Üniversite döneminde, Erasmus Programı kapsamında 10 ay boyunca 'Fachhochschule Coburg Interior Design Studios' da deneyim kazandı. Mezuniyet sonrasında, Ankara'da sektörün önde gelen firmalarında İç Mimarlık ve Tasarım Direktörlüğü görevini üstlenerek kariyerine başladı.Daha sonra, profesyonel deneyimini ve bilgisini İzmir ve İstanbul'da serbest çalışarak genişletti. Bu süre zarfında, iç mimarlık dışında, banyo ve mutfak sektörünün popüler dergilerinde yazarlık ve editörlük yaparak bu alanda kendisini geliştirdi.Şu anda Ankara'da bağımsız olarak proje çalışmalarına devam ederken, turizm, seyahat, iç mimarlık ve tasarım konularında yazdığı yazılarını çeşitli platformlarda yayınlıyor. Ayrıca, Taksim International Dergisi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak önemli bir rol üstlenmiş durumda. Kendi projelerine olan bağlılığı ve sektörel yazılarındaki ustalık, onun hem iç mimarlık hem de yazarlık alanlarında etkileyici bir kariyer yapmasını sağlamıştır.
Heyecan verici farklı yaşamlar ve kültürler ile iç içe biri olarak, seyahat etmek benim tutkum. Keşfetme arzusu genlerimde var ve bu enerjiyi yeni yerler keşfetmeye, gittikçe daha fazla ayak basmaya ve bu deneyimleri fotoğrafçılık hobiyle belgelemeye yöneltiyorum.Eşim Özlem, sadece hayat arkadaşım değil aynı zamanda seyahat partnerim ve fotoğraf modelim. Birlikte olan oğlumuz Mete'yi büyütürken ona büyük bir gezgin ruhu aşılamak bizim öncelikli hedefimiz. Yeni ülkeler, farklı kültürler, keyifli anılar ve maceralar yaşamak, bu muhteşem anıları sizlerle paylaşmak için buradayız.Rotaları sadece sayılarına değil, aynı zamanda duygusal deneyimlere dayalı olarak çiziyorum. Eğer yeni yerler keşfetmek ve anılarla dolu bir yolculuğa çıkmak isterseniz, buluşmak dileğiyle…
33 yıldır turizm sektöründe görev yapan Can Bekin, 1962 İzmir'de doğdu. Halen İzmir, Karşıyaka'da oturmakta. Çocukluk dönemi itibariyle uzun yıllar Almanya'da kalmış olması sebebiyle, Almanca ve İngilizce lisan bilgisi üst düzeydedir.Konaklama sektöründeki branşları; Satış Pazarlama, Yiyecek İçecek Hizmetleri ve genel yönetimdir. ISO–9001 Kalite Hizmet Yönetimi ve HACCP Gıda Hijyen ve Güvenlik yönetimi eğitim ve tecrübeleri mevcuttur. Koordineli bina teknik bakım ve onarım çalışmaları ve yeni tesis açılış tecrübeleri bu çalışmalarına dâhildir.
İstanbul'da doğup büyüyen ve lise eğitimini tamamladıktan sonra İzmir'e üniversite eğitimi için taşınan, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset bölümünde okurken liderlik yaptığı çeşitli projeler ile deneyim kazanan ve bu süreçte turizm sektörüyle tanışarak kariyerini bu alana yönlendiren biri.İzmir ve Kuşadası'nda bir dizi otel ve restoranda çalışma deneyimi kazandıktan sonra, İstanbul'a geri döndü ve şehir otelciliği alanına geçiş yaptı. İstanbul'daki birçok lüks otelde kısa süreli deneyimler yaşadıktan sonra, mesleki gelişimine Çırağan Palace Kempinski Le Fumoir'de devam etti.Aynı dönemde, girişimcilik kariyeri de hızlandı. Hem sektörel hem de sektör dışı çeşitli girişimlerin ekibinde yer alarak, bazı girişimlerde bulundu. 30 Mayıs 2019'dan itibaren tamamen kendi işlerine odaklanarak, kendi firması olan Second Restoran Danışmanlık'ın kurucusu ve lideri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kapsamlı deneyimi ve sektörel bilgisiyle, restoran işletmeciliği ve danışmanlık alanında uzman bir profesyoneldir.
1958 yılında doktor bir ailenin çocuğu olarak Burdur'da doğdu. Lise öğrenimini 1975 senesinde İzmir Özel Fatih Kolejinde tamamladıktan sonra, üniversite eğitiminin Ön Lisans kısmını Turizm ve Otel Operasyonları üzerine 1980 senesinde Londra'da bulunan Middlesex Üniversitesinde takdirname ile tamamladı. 1983 yılında ise yine aynı üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği üzerine Lisans tahsilini başarı ile tamamladı.1983 senesinde Middlesex Üniversitesinde İşletme üzerine yüksek lisans diplomasına devam etti. 1986 yılında Türkiye'de Divan İstanbul oteli ile otelcilik sektörüne giriş yapan Selçuk KUTTAŞ, Hilton International Ankara, swisotel The Bosphorus Istanbul, Hyatt Regency Istanbul & Hyatt Regency Baku , Princess Otelleri ve diğer otel grupları ile çalıştıktan sonra 2012 senesinde, beş yıl görev yaptığı Dedeman Hotels & Resorts International'dan ''Otel Genel Müdürü'' ünvanı ile emekli oldu. Kariyeri boyunca Yeditepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Swissotel Eğitim Merkezi ve Vatel International Business School Tourism & Hotel Management'da tam zamanlı ve ders saati ücretli ''Öğretim Görevlisi'' olarak çalıştı. KUTTAŞ çok iyi derecede İngilizce ve orta seviyede Fransızca bilmektedir. İngiltere'de bulunan Otel İşletmeciliği Enstitüsünün (Institute of Hospitality) üst düzey üyesidir. Aynı zamanda merkezi Antalya'da bulunan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin de (POYD) üyesidir. Selçuk KUTTAŞ evli ve bir kız çocuğu sahibidir.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 2016 yılında bitiren ve 2018 yılında avukatlık ruhsatını alan bir hukuk profesyoneli. Hukuk alanındaki ileri derecede bilgi ve deneyimine, Telekomünikasyon sektörünün lider firmalarından birinde iki yıl boyunca yaptığı hukuki çalışmalarla başladı.2020 yılında hukuki yeteneklerini daha da genişletmek amacıyla, City University of London'da İngiliz Hukuk Sistemi ve Metodolojisi eğitimi aldı. Şu anda Şahin & Partners Hukuk ve Danışmanlık Bürosu'nda yönetici avukat olarak görev yapmakta ve burada özellikle şirketler hukuku, borçlar hukuku, sözleşmeler hukuku ve kişisel veri hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.Hukuki bilgi ve becerilerini daha da derinleştirmek için Bahçeşehir Üniversitesi Özel Hukuk bölümünde yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Bu, onun hukuk alanında sürekli gelişimine ve güncel bilgi ve uygulamaları takip etme taahhüdüne işaret eder. İletişim için www.sahinpartners.com adresini ziyaret edebilir veya handeelverdi@sahinpartners.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Atatürk Üniversitesi KKEF Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden mezun olan bir akademisyen ve yazar. Mezuniyetinin ardından, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Spor Yönetim Bilimleri programını tamamladı ve ''İstanbul'a Göç Etmiş Kadınların Sosyalleşme Sürecinde Sporun Rolü - Beylikdüzü Örneği-'' başlıklı tez çalışması ile yüksek lisans derecesini elde etti.Halen özel bir eğitim kurumunda akademisyen olarak çalışmakta ve profesyonel yeteneklerini ve bilgisini genişletmek amacıyla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da Spor Yöneticiliği doktora programına devam etmektedir. Sektörel dergilerde yazmış olduğu birçok makaleden sonra, online turizm haberciliği alanında da yazmaya başladı.Türkiye ve Avrupa'da seyahat ederken, tecrübelerini ve duygularını seyahat defterlerine dökme tutkusu var. Bu yazılar, bazen hızlı notlar şeklinde, bazen de sayfalarca uzanan denemeler şeklinde ortaya çıkar. Bir kitaptan, bir şiirden veya filmden alıntıları bulacağınız bu yazılar, turizmgunlugu.com'da geniş bir okuyucu kitlesi ile buluşmaktadır.