Avrupa’daki talep, son dakika satışlara yönelecektir!

Manavgat Çolaklı'da yer alan VONRESORT Hotels Genel Müdürü Süleyman Gürpınar

Last Updated on 3 Şubat 2017 by Yaşar Çelik

Manavgat Çolaklı’da yer alan VONRESORT Hotels Genel Müdürü Süleyman Gürpınar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Turizm Yazarı Halil Öncü’ye açıklamalarda bulunan Gürpınar, 2017 yılının 2016’dan çok daha iyi bir yıl olacağını dile getirerek,”2017 yılı Rusya’nın da dinamiklerinin artı yönde değişmesi ile iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

Gürpınar, “ Veriler güzel gidiyor. Tüm Antalyalı otelciler olarak olumlu yönde bir görüş içindeyiz. EMITT fuarı öncesi Hollanda’da da fuara katılmıştık. Kendi grubumuz adına söyleyecek olursam, burada çalıştığımız büyük tur operatörlerinden aldığımız rezervasyonlar 2016’daki aynı aya göre iki kat arttığını gösteriyor. Diğer otelci arkadaşlarımız ile görüştüğümüzde bizim gibi olanlar, eşit olanlar ve eksi olanları da gördüm. Tabi bu durumda şu ortaya çıkıyor. Avrupa’daki talep son dakika satışlara yönelecektir”

Ülkemizin hak ettiği turizm değerlerine Antalya için tekrar kavuşacağız!

Dinamik satışların önemine de dikkat çeken Süleyman Gürpınar, “ Son dakika satışlarında kesinlikle çok dinamik ve aktif aynı zamanda ne yaptığını bilen, hızlı, acente işi kuvvetli, marka algılarını iyi yöneten arkadaşlarımız kesinlikle ön planda olacak ve rezervasyon akışları olumlu bir yönde ilerleyecek. Şubat sonu ve Mart ayının başına doğru, erken rezervasyonların da uzaması ile, Rusya’daki Mart ayındaki fuar bitimi ile de keş döngüsünde sıkıntılar yaşayan işletmeler duruşlarını ortaya koyacaklar ve kalite, hizmet misafir memnuniyeti kavramı daha da öne çıkacak. Ve bu şekilde ülkemizin hak ettiği turizm değerlerine Antalya için tekrar kavuşacağımıza inanıyorum. 2017 yılı umudumuzu kesinlikle yitirmememiz gereken bir yıl. Bütün işletmeci ve genel müdür, satış pazarlama koordinatörü ve müdürleri arkadaşlara tavsiyem, çok şiddetli bir şekilde birebir pazarlamanın ve satışın içerisinde olmalarıdır” dedi.

EMITT çok iyi geçti!

EMITT fuarını da değerlendiren Gürpınar, “ EMITT turizm fuarında oldukça iyi bir katılım ile karşı kaşıyaydık. Özellikle iki büyük tur operatörü geçen yılın yaklaşık iki ya da üç katı yoğunluğunda görüşmeler yaptığını ifade ettiler. Bu da şu demek. Tüm meslektaşlarımız iç pazarın dinamiklerini sentezlediler ve diğer pazarlara aktarmaya çalıştılar. Bu da moral ve motivasyon açısından iyi oldu. Fuarda Antalya valimiz bizleri hiç yalnız bırakmadı. Başkanlarımız, STK temsilcilerimiz geldi ve çok sayıda görüşmeler yapıldı. Bunları daha da geliştirebiliriz. Algımızı yükseltmemiz gerekiyor. Var olan değerlerimizi ön plana çıkartmamız gerekiyor. Bunu yaparken de Bakanlığımızın önderliğinde STK’lar ile birlikte bunu mutlaka pekiştirmemiz gerekiyor. Algıyı iyi yönetirsek hak ettiğimiz yerde olacağız ve dünya lideri olacağız turizmde. Neden olmasın?”diye konuştu.