AMED; turizm, kültür ve sanatla anılacak

Real Konak Hotel Genel Koordinatörü Hüseyin Aslan ve Genel Müdür Yardımcısı Sinan Sarı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Cumali Atilla’yı ziyaret ettiler.

Last Updated on 29 Nisan 2017 by Yaşar Çelik

Real Konak Hotel Genel Koordinatörü Hüseyin Aslan ve Genel Müdür Yardımcısı Sinan Sarı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Cumali Atilla’yı ziyaret ettiler. Genç turizmciler Diyarbakır Büyükşehir Başkanı Cumali Atilla ile Güneydoğu Turizmi ve Diyarbakır’ı değerlendirdiler.

Konu ile açıklamada bulunan Hüseyin Aslan; “Son 30 – 40 yıldır belki de en korkulan yerler arasında. Gerek terör olsun gerekse olaylardan dolayı son zamanların en çekinilen yerleri durumuna düşmüş halde. Peki şu an nasıl? Farkı var mı halen eski günlerden ya da orada ki yatırımlar nasıl halen devam ediyor mu bunları konuşalım düşünelim istedik. Belki olur ya birilerine bir desteğimiz ya da benim ki meraklı turizm düşkünlerine bir nebze birşeyler katmış oluruz diye düşünüyoruz.

Başkanımız tecrübeli bir devlet adamıdır.Bir başkanın nasıl olacağını çok iyi bilenlerdendir. Halkın sevigisini kazanmış, tüm Diyarbakırların sevgi ve saygı ile karşıladığı başkanı makamında ziyaret ettik. Gerçek anlamda çok mütevazi olan, her vaat ettiği işi yapan, güler yüzlü ile Diyarbakırlılarının sevincinde ve hüznünde hep yanlarında olan, özelikle terörün vermiş olduğu acıyı hizmet aşkı ile unutturan bir başkan gördük. Kapısına gelen herkesi geri çevirmeyen ve kapıya kadar uğurlayacak kadar mütevazi olan başkan ile 35 dakikalık bir sohbetimiz oldu.

Medeniyetler şehri Diyarbakır’ımızı Turizm e kazandırmak ve popülaritesini arttırmak için Başkanın çabaları son sürat devam etmekte olduğunu bildirmek isterim.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirdiğimiz ziyarette Sayın Atilla, Diyarbakır’ın geleceğin turizm kenti olacağını vurguladı. Göreve geldiği günden bu yana gerek turizm gerekse de şehircilik açısından Diyarbakır’a önemli hizmetlerde bulunan Başkan Diyarbakır terörle anılmaktan kurtacak, istikrarlı bu yolda gerçekten emek harcamasına inandığımız Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan’ı Cumali Atilla yı de tebrik etmek gerekir. Çünkü böyle zorlu bir coğrafi bölge için sarf edilen olumlu etki ve çabaların sanırım büyük başarılarla geri dönüşü olacağı ve Türk Turizmi acısından sağlıklı ve daha verimli olacağı kanısındayız. Cumali başkan Diyarbakır halkı ile bütünleşmiş halkın sevgisini kazanmış bir başkan terörle anılan şehri şimdi ise gerçek anlamda tarihi yapısı ve turizm ile gündemde, bunca tarihin ve mirasın terör süpelikasyonlarıyla gölgede kalmasının bence yanlış oluğunun kanısındayım…
Sayın Atilla’ ya, bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı da teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.