İranlı turistlerin ilk tercihi yine Türkiye oldu

Last Updated on 20 Haziran 2017 by Yaşar Çelik

Havaların ısınmasıyla turizmin canlanması gecikmedi. Nisan ayına oranla otel rezervasyonlarının %20 olarak arttığı belirlendi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da İran vatandaşları, Akdeniz sahillerini tercih ediyor. Gelen yabancı turistlerin büyük bir kısmını Orta Doğu ülkeleri ve özellikle İran oluşturuyor.

Orta Doğu ülkeleriyle güçlü ilişkiler geliştiren Tarhan Grup, turizm sektöründe Tarhan Köyüm Turizm Acentası olarak bu önemli artışın aracısı olarak görülüyor.

Turizmin yolu İran’dan Türkiye’ye uzanıyor

Türkiye, kültür ve yaz turizmi açısından her yıl olduğu gibi bu yılda büyük ilgiyi Tarhan Köyüm Turizm aracılığıyla İran’dan görüyor. Turizm cenneti olarak görülen Türkiye, İran turistlerinin tercihleri arasında ilk sırada geliyor. Özellikle İstanbul’a kültür turizmi ve Antalya’ya yaz turizmi için gelen İran turistleri, Türkiye ile olan ilişkilerinin daha da iyiye gitmesine ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaları gözle görülebilir bir gerçektir.

Tarhan Şirketler Grubu çatısı altında bulunan 2572A TÜRSAB üyesi Tarhan Köyüm Turizm Seyahat Acentası’nın, İran ofisleri tarafından planlanan turizm organizasyon faaliyetleri, misafirlerin Türkiye’ye ulaşmasıyla Tarhan Köyüm Turizm tarafından başarılı bir şekilde yürütülüyor.