Pegasus, Çorlu-Ankara uçuşlarına başlıyor

Pegasus

Last Updated on 4 Temmuz 2017 by Yaşar Çelik

TÜRSAB Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Orhan Çebi ve Çorlu Havalimanı Müdürü Alptekin Gedikli özel havayolları ile yapmış olduğu girişimler sonuç verdi.

Pegasus Havayolları 8 Ağustos’tan itibaren Çorlu-Ankara seferlerine başlıyor. Trakya’daki seyahat acentaları uçuşlarla ilgili rezervasyonlar yapmaya başladılar. Pazartesi-Çarşamba ve Cuma günleri Ankara’dan Çorlu’ya saat 22:40 uçuşları gerçekleştirilecek. Salı-Perşembe ve Cumartesi günleri de sabah saat 05:40‘ta Çorlu’dan Ankara’ya seyahat edilecek. TÜRSAB Trakya Başkanı Orhan Çebi, Anadolu Jet’ten sonra Türkiye’nin önemli özel havayolu firmalarından olan Pegasus’un da Çorlu uçuşlarını programına almasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “İnanıyoruz ki Anadolu Jet gibi Pegasus da Ankara uçuşlarında yeterli doluluğa ulaşacaktır. Trakya yaşayanları uygun fiyatlar ile Çorlu’dan Ankara’ya, oradan da tüm Türkiye’ye ulaşmış olacaklar” dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Trakya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı ve Trakya Turizm İşletmecileri Derneği (TTİD) Başkanı Orhan Çebi

ÇORLU HAVALİMANI HAREKETLENECEK

Pegasus Hava Yolları yetkililerinin, Ankara uçuşlarının başarılı olması durumunda Çorlu’dan diğer bölgelere de uçma düşüncesinde olduklarını ifade eden Çebi, “Çorlu Havalimanı’na diğer özel havayolu firmalarınında yakın bir gelecekte ilgi göstereceğine eminim. Havayolu firmalarını sadece seyahat acentaları değil resmi kurumların, belediyelerin ve iş adamlarının da desteklemesi gerekmektedir. Çorlu Havalimanı’nın işlerlik kazanması için çaba sarf eden havalimanı müdürü sayın Alptekin Gedikli’ye de çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.