ISTOTEP, İstanbul otelciliğinin en iyilerine ödül vermeye hazırlanıyor

Last Updated on 12 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

İstanbul Otelciler Platformu, workshop eğitim serilerinin ikincisini Expedia ile yaptı. The Sofa Hotel Nişantaşı’nda gerçekleşen panelde konuşan ISTOTEP Başkanı Barış Türer, eğitim toplantılarının ay ay devam edeceğini belirterek, Aralık ayında İstanbul otelciliğinin en iyilerini seçecekleri bir ödül gecesinin de ilk duyurusunu yaptı.

İstanbul Otelciler Platformu (ISTOTEP) tarafından düzenlenen Expedia Eğitim Paneli 9 Ağustos Perşembe günü The Sofa Hotel Nişantaşı’nda gerçekleşti. İlki POYD İstanbul iş birliği ile Radisson Blu Pera’da düzenlenen workshop serilerinin ikincisine ISTOTEP Başkanı Barış Türer, Başkan Yardımcısı İlker Karadağ’ın yanı sıra The Sofa Hotel Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Ali Güreli, The Sofa Hotel Genel Müdürü Cantekin Temizer de konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul çok sıkıntı çekiyor

Panelin açılışında konuşan Ali Güreli, İstanbul ve Türkiye turizmine dair değerlendirmelerde bulunarak, 2016 yılında kan kaybeden turizmin 2017 yılında da ciddi sıkıntılar içinde olduğunu kaydetti. Bu dönemi fırsata dönüştürmenin sektör adına önemli bir adım olacağını ifade eden Güreli, “Her sıkıntının yanında bir avantaj, bir fırsat vardır çünkü. Sıkıntıları konuşarak da vakit kaybetmeyin” dedi.

Expedia’da öne çıkmak için doğru pazarlama taktikleri kullanılmalı

Panel, Ali Güreli’nin konuşmasının ardından Expedia İstanbul Bölge Müdürü Petek Gürsoy ve Cem Çetin’in sunumları ile devam etti. Gürsoy ve Çetin, otelcilerin doğru pazarlama taktikleri kullanarak satışlarını nasıl arttıracaklarını aktardılar.

The Sofa Hotel Genel Müdürü Cantekin Temizer

The Sofa Hotel Genel Müdürü Cantekin Temizer

Eğitim toplantısının bir diğer konuşmacısı ise The Sofa Hotel Genel Müdürü Cantekin Temizer oldu. Konuşmasında İstanbul’un markalaşmasında algı yönetiminin önemine dikkat çeken Temizer, bu yolda sektörün birlikte hareket etmesinin değerine işaret ederek, günümüzde büyük hedefler için global olmanın gerekliliğine vurgu yaptı. “Bunu yapmanızı çok saygıdeğer ve önemli buluyorum” diyerek sözlerine devam eden Temizer, “Bu platformda yapılan aktiviteleri, TÜROB, TÜROFED gibi derneklerle koordinasyonlu olarak yapmak lazım. Çünkü oradaki arkadaşlarımız da çok tecrübeliler. Bu aşamada kısa orta ve uzun vadede hedefler koymalısınız. Müşteri çeşitlendirmesini çok dikkatli yapmamız lazım. Expedia’yı zorlamamız lazım.” şeklinde konuştu.

ISTOTEP, İstanbul otelciliğinin en iyilerini seçecek

Expedia Eğitim Paneli, ISTOTEP Başkanı Barış Türer’in kapanış konuşması ile son buldu. Eğitim toplantılarının ay ay devam edeceğini açıklayan Türer, “Aralık ayında çok büyük bir ödül töreni yapılacak. İstanbul Otelciler Platformu olarak, İstanbul’un en iyi genel müdürü, en iyi ön büro müdürü, en iyi iş oteli kategorilerinde sizlerin huzurunda hak eden ödülleri dağıtmayı planlıyoruz” diye konuştu.