Bayramda uçak bileti fiyatları yüzde 10 ile 30 oranında arttı

Last Updated on 22 Ağustos 2017 by Yaşar Çelik

Kurban Bayramı tatilini 30 Ağustos Zafer Bayramı ile tatil ilanı öncesinde izinle birleştirenler ve bileti erken alanlar karlı çıktı. Tatilin birleştirilmesinin ilan edilmesi ile bilet fiyatları da artış gösterdi. Fiyatlar bayram uçuşlarında bayram öncesine göre yüzde 10 ila 30 oranında arttı.

Kurban Bayramı tatilinin idari izin kullanılarak 10 güne çıkarılması tatilcileri harekete geçirdi. Kurban bayramı tatilinin idari izin ile uzatılması ile birlikte yılın son tatil fırsatını değerlendirmek isteyenler, Enuygun.com’un verilerine göre uçak bileti aramalarını yüzde 10 oranında arttırdı. Günde 1,5 milyon uçak bileti araması yapılan, Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitesi Enuygun.com, tatilin ilanından sonraki 5 gün içinde bilet satışının da önemli ölçüde arttığını açıkladı.

Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com’un analizine göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı tatilinin birleştirilerek 10 güne çıkarılması uçak bilet satışlarını arttırdı. Her ay 300.000’in üzerinde bilet satışı gerçekleştiren Enuygun.com, site üzerinde yapılan aramalarda 26 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasındaki uçuşlar için site üzerinde yapılan aramalarda yüzde 10’luk bir artış olduğunu belirtti. Yılın son uzun tatil fırsatını kaçırmak istemeyenler yurtiçinde en çok İstanbul’a, ardından İzmir, Adana, Diyarbakır, Antalya, Ankara, Trabzon ve Van şehirlerine, yurtdışında ise Bakü, Liviv, Düseldorf, Paris, Berlin, Londra, Stutgart, Bişkek, Üsküp, Taşkent ve Belgrad’a bilet aldı.

Tatilin tercih edilen şehri İstanbul

Enuygun.com’un verilerine göre, yılın son uzun tatilinin idari izinle uzatılması sonucunda seyahat için en çok tercih edilen şehir yüzde 17’lik oranla İstanbul. Anadolu, bayramda İstanbul’un güzelliklerini yaşamayı seçerken, İstanbullular tatili Ege ve Akdeniz sahillerinde geçirmeyi tercih etti.

Bilet fiyatları arttı

Kurban Bayramı tatilini 30 Ağustos Zafer Bayramı ile tatil ilanı öncesinde izinle birleştirenler ve bileti erken alanlar karlı çıktı. Tatilin birleştirilmesinin ilan edilmesi ile bilet fiyatları da artış gösterdi. Fiyatlar bayram uçuşlarında bayram öncesine göre yüzde 10 ila 30 oranında arttı. Bayram tatilinin birleştirilmesi ile birlikte tatil arayışına girenler akıllı telefonlarına sarıldı. Enuygun.com üzerinden gerçekleşen uçak bileti arama ve alımlarının dörtte biri ‘Uçak Bileti By Enuygun’ adlı mobil uygulama üzerinden gerçekleştirildi.

Enuygun Hakkında:

2008 yılında kurulan Enuygun.com, kullanıcıların 1.000’in üzerinde havayolu şirketi arasından kendileri için en uygun uçak biletini kolayca bulup hızlı ve güvenli şekilde satın almalarını sağlayan, Türkiye’nin alanında lider internet sitesidir. Aylık 15 milyon ziyaretçiye ve 40 milyonun üzerinde sayfa gösterimine sahip olan Enuygun.com, üstün hizmet kalitesi ve en uygun fiyat yaklaşımı ile her ay 300.000’i aşkın kullanıcının uçak bileti alımı için tercihi oluyor. Yani Türkiye’deki her 10 yurt içi uçak biletinin 1’i Enuygun.com üzerinden satın alınıyor. Android ve iOS kullanıcılarının “Uçak Bileti by Enuygun” uygulaması sayesinde akıllı cihazları üzerinden de kolaylıkla ulaşabileceği Enuygun.com hakkında daha fazla bilgiye www.enuygun.com adresinden ulaşılabilir.