Ramada Kazdağları’na ünlü akını

Last Updated on 2 Eylül 2017 by Yaşar Çelik

Türkiye’nin en büyük müzik festivallerinden “Zeytinli Rock Festivali”, 23-27 Ağustos tarihleri arasında Balıkesir’de yapıldı. Zeytinli Rock Festivali için bölgeye gelen ünlüler konaklamalarını Ramada Resort Kazdağları’nda yaptı.

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinde düzenlenen festival, Athena, Teoman, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Hayko Cepkin, Pentagram, Selda Bağcan & Boom Pam’in de aralarında olduğu birçok ünlü sanatçıyı müzikseverlerle buluşturdu.

Geçtiğimiz yıl 75 sanatçı ve 150 binden fazla müzikseveri ağırlayan Zeytinli Rock Festivali’ne katılan ünlü sanatçılar bu yıl Kazdağları’nda uluslararası zincire bağlı bir otelde konaklama yaptılar. Otelde konaklayan sanatçılar, festival sonrası konaklamalarını uzatarak aynı zamanda tatil de yaptı.

KUZEY EGE BÖLGESİNİN İLK ZİNCİR OTELİ

Ramada’nın, Uluslararası İlk Thermal Oteli olan Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa, aynı zamanda Kuzey Ege Bölgesinin de ilk yabancı zincir oteli. Otel yatırımcısı ve İşletmecisi Öngen Turizm İnşaat ve Ticaret Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Av.Mehmet Öngen, Kazdağları’nın korunmasında ve gelişmesinde uzun yıllar mücadele vermiş, yörenin yerlisi olan bir hukukçu ve turizmci. Şirket daha önce de, Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri olan Yeşilyurt Köyünde, Eko Turizmin Türkiye’deki öncü tesislerinden biri olan Öngen Country Hotel’i kurmuş ve 16 yıldan bu yana işletiyor.

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen

İLK TERMAL RAMADA

Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yağız Öngen, “Dört senelik bir hazırlık sürecinden sonra geçen yıl 1 Nisan’da otelimizi açtık. Bölgemizde bizden başka uluslararası bir zincire bağlı otel yok. Bunun nedeni ne yazık ki bölgemizin çok tanınmamış olması. Fakat biz bu bölgede doğmuş ve burada yaşayan yatırımcılar olarak bölgeyi tanıtmak için elimizi taşın altına koyduk. Dünyada 2 bin 400 adet Ramada Oteli bulunuyor ama ilk Termal Ramada’yı biz açtık. Kuzey Ege açısından bizce bu yatırım bölgenin turizm potansiyelini arttıracak” dedi.

“Zeytinli Rock Festivali”ne gelen Selda Bağcan, Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’da konakladı.

EGE BÖLGESİNİN EN İYİ TOPLANTI OTELİ

1 yıl gibi kısa sürede 60’dan fazla toplantı organizasyonu yaptıkları ekleyen Yağız Öngen, Bu sayede 5. ACE of M.I.C.E Awards 2017’de en iyi toplantı otelleri arasında Ege Bölgesinden birinci seçildikleri belirtti. Otelimizin konumu eko turizme, sosyal aktivitelere çok uygun. Uluslararası organizasyonları bölgemize, aktivitelerle çekmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız çok yoğun bir şekilde devam ediyor diyen Öngen, “Aslında Kuzey Ege’de hiç zincir otel olmamasının bir nedeni var. Bölge çok tanınan, yabancı turist çekebilecek bir bölge olmadığından büyük yatırımcılar bölgeden hep uzak durdu. Özellikle termal alanında Türkiye’de isim yapmış Afyon, Pamukkale gibi destinasyonların olması yatırımcıyı bu bölgeden uzak tuttu. Ama biz bölgemize, kendimize güvenip taşın altına elimizi soktuk. Eminiz ki yakın zamanda zincir oteller bölgemizde çoğalacak. Bu da bölge turizmini hareketlendirecek” dedi.

“Zeytinli Rock Festivali”ne gelen ve Ramada Resort Kazdağları Thermal & Spa’da konaklamayı tercih eden Yazar Tuna Kiremitçi ve Yağız Öngen.

BÖLGEMİZDE YAPILAN FESTİVALLER TURİZME İVME KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Öngen sözlerine şöyle devam etti; 23-27 Ağustos tarihleri arasında bölgemizde yapılan Türkiye’nin en büyük açık hava müzik festivallerinden “Zeytinli Rock Festivali”ne gelen birçok ünlü isim otelimizde konakladı. Otelimizde konaklamayı tercih eden ünlü isimler arasında; Selda Bağcan, Şebnem Ferah, Athena, Teoman, Feridun Düzağaç, Mor ve Ötesi, Tuna Kiremitçi yer aldı. Bölgemizde yapılan festivallerin bölge turizmine katkısının büyük olduğuna inanıyoruz. Edremit Körfezi, tarihi dokusunun yanı sıra açık hava festivallerine oldukça elverişli uzun ve geniş sahil şeridi ile Zeytinli Rock Festivali gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapabilir. Bu tür etkinliklerin arttırılması için belediye başkanlarımızla sürekli istişareler de bulunuyoruz.”