Tatilciler en çok ekonomik sınıf araçları tercih ediyor

Last Updated on 10 Eylül 2017 by Yaşar Çelik

Bayram tatili boyunca kiralanan araçların yüzde 79’unu ekonomik sınıf araçlar oluştururken, kullanıcıların yüzde 21’i orta sınıf araçları tercih etti.

Yaygınlık, ulaşılabilirlik ve araç çeşitliliğini uygun fiyat seçenekleriyle bir arada sunarak araç kiralama sektörüne yepyeni bir soluk getiren Rigorent, geride bıraktığımız Kurban Bayramı döneminde tatilcilerin bir numaralı tercihi oldu. Bayram tatili boyunca tüm araçlarını kiralama başarısı gösteren Tur Assist’in bireysel araç kiralama markası Rigorent, kısa zamanda avantajlı kiralama ücretleriyle daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Bayram tatili boyunca en hareketli dönemini yaşayan ve sektörün en yeni, aynı zamanda da kısa zamanda en çok tercih edilen oyuncularından birisi haline gelen Rigorent, tatil boyunca kiralamada tam kapasiteye ulaşarak sektördeki iddiasını tekrar kanıtlamış oldu. Yol yardımdan çekiciye, konut onarımdan hava ambulansına kadar farklı alanlarda toplam 8 bine yakın hizmet birimi ile müşterilerinin yanında yer alan Tur Assist’in yatırımı olan Rigorent, özellikle büyük şehirlerde tercih edildi. Bu dönemde Rigorent’ten kiralanan araçların oranı yüzde 55 olurken, İstanbul ilinde yapılan kiralamaların yüzde 25’i ise, farklı şehir ve ülkelerden İstanbul’u ziyaret edenlerin uğrak noktası olan Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirildi. Kiralanan araçların yüzde 79’unu ekonomik sınıf araçlar oluştururken, kullanıcıların yüzde 21’i orta sınıf araçları tercih etti.

Tur Assist Genel Müdürü ve Asistans Şirketler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Fenercioğlu konuyla ilgili olarak “Geride bıraktığımız Kurban Bayramı tatili ile birlikte sektörün araç kiralama adetlerinin, yılın en yüksek oranlarını yakaladığını” vurgularken, “Bu süreçte araç kiralama hizmetiyle ilgili Rigorent’i tercih eden müşterilerin, fiyat, araç çeşitliliği, yaygınlık ve ulaşılabilirlik gibi nedenlerden dolayı bizleri tercih ettiğini düşünüyoruz. Bayram tatilinde gelen yoğun araç kiralama talebi de açıkçası doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi” yorumunda bulundu.

Aktif büyüklüğü hali hazırda 23 milyar TL’yi aşan araç kiralama sektöründe sunduğu avantajlı hizmetler ve cazip fırsatlarla kısa zamanda sektör ortalamasının oldukça üzerinde memnuniyet oranlarına ulaşan Rigorent, ilerleyen dönemde daha fazla kullanıcıya ulaşarak pazardaki hacmini kısa zamanda artırmayı hedefliyor.

Rigorent Hakkında

Geniş araç filosuyla Türkiye çapında yaygın şekilde bireysel araç kiralama hizmeti veren Rigorent, müşterilerine en avantajlı fiyatı sunmayı ilke ediniyor. www.rigorent.com sitesi üzerinden mevcut araçları görebilen ve dilediği ofise, dilediği araç için rezervasyon oluşturabilen Rigorent müşterileri, eş zamanlı olarak güvenilir bir şekilde ödemesini gerçekleştirebiliyor. Tur Assist çatısı altında Türkiye’nin en avantajlı bireysel kiralama markası Rigorent ayrıca, 0850 202 47 00 numaralı çağrı merkezini tercih eden müşteriler için de, tüm seçenekleri telefon üzerinden aktararak en iyi hizmeti sunma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.