Mövenpick Hotel İstanbul, Avrupa’nın en iyi iş oteli seçildi

“Avrupa’nın En İyi İş Oteli” ve “Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli” ödülleri, World Travel Awards Kurucusu ve Başkanı Graham Cooke tarafından Mövenpick Hotel İstanbul’un Genel Müdürü Bozkurt Atabek’e takdim edildi.

Last Updated on 1 Ekim 2017 by Yaşar Çelik

Mövenpick Hotel Istanbul, World Travel Awards 2017 “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” ve “Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli” ödüllerinin sahibi oldu.

Mövenpick Hotel Istanbul, seyahat sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ve turizm dünyasının “Oscar’ı” olarak kabul edilen World Travel Awards’un 30 Eylül 2017 tarihinde St. Petersburg, Rusya’da bu yıl 24.’sü düzenlenen Avrupa Galası’nda “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” ve “Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli” seçilerek iki ödül birden kazandı.

1993’ten bu yana seyahat ve turizm endüstrisinin tüm alanlarındaki en önemli başarıların ödüllendirildiği World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri) oylaması, bu sene de dünya genelinde yüzbinlerce seyahat profesyonelinin internet üzerinden katılımıyla gerçekleşti.

“Avrupa’nın En İyi İş Oteli” ve “Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli” ödülleri, World Travel Awards Kurucusu ve Başkanı Graham Cooke tarafından Mövenpick Hotel İstanbul’un Genel Müdürü Bozkurt Atabek’e takdim edildi.

Bozkurt Atabek elde ettikleri bu başarıyla ilgili olarak “Mövenpick Hotel Istanbul kapılarını açtığı 2003 yılından bu yana, misafirlerinin beklentilerinin de ötesine geçen kişiye özel hizmet anlayışı ve özgün servisleriyle konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Her zaman mükemmelin peşinde koşan deneyimli ekibimizle birlikte, bizi konaklama, toplantı ve gastronomi alanında farklı kılan değerlerimizi ve misafir memnuniyetine yürekten bağlılığımızı hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden konuklarımıza yansıtmaya devam edeceğiz. Bu önemli başarıyı mümkün kılan ekibimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Atabek sözlerine şöyle devam etti: “Bizim için sürdürülebilirlik de büyük önem taşıyor. Tüm operasyonlarımızın kalbinde yatan sürdürülebilirlik çalışmaları sayesinde 2017 yılında “Green Globe”, “Türob Yeşillenen Oteller” ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen “Yeşil Yıldız” sertifikalarımızı yenilemeye hak kazanmaktan da gurur duyuyoruz.”

Ödüllerle dolu uzun ve başarılı bir geçmişi bulunan Mövenpick Hotel Istanbul, World Travel Awards tarafından 2014’de “Avrupa’nın En İyi İş Oteli”, 2012’de “Türkiye’nin En iyi İş Oteli”, 2011’de “Avrupa’nın En İyi İş Oteli”, 2010 yılında “Dünyanın En İyi Şehir Oteli”, 2009’da “Avrupa’nın En İyi İş Oteli”, 2008 ve 2007’de üst üste “Türkiye’nin En İyi İş Oteli” kategorilerinde birincilik kazanmıştı.

İstanbul’un en modern iş ve alışveriş merkezinin kalbinde yer alan Mövenpick Hotel Istanbul, hem tatil hem de iş amaçlı seyahat eden misafirlerin beklentilerine cevap verebilecek şekilde tasarlanmış 249 odası, ileri teknoloji işitsel ve görsel sistemlerle donatılmış 8-600 kişilik toplantı salonları, Akdeniz, İsviçre ve Türk mutfağından yaratıcı lezzetler sunan AzzuR Restaurant’ı ve sağlıklı yaşamın merkezi Wellness Centre’ı ile hizmet veriyor.

www.movenpick.com/istanbul

Mövenpick Hotels & Resorts hakkında:

Mövenpick Hotels & Resorts, 16.000’in üzerinde çalışanı ile 24 ülkede 80 otel, tatil köyü ve Nil yolcu gemileri ile uluslararası üst düzey bir otel yönetim şirketi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Chiang Mai (Tayland), Al Khobar (Suudi Arabistan Krallığı) ve Basel (İsviçre) de dahil olmak üzere planlanan veya yapım aşamasında olan 20’yi aşkın projesi bulunmaktadır.

Hedef pazarı olan Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da büyüme ve gelişmeye öncelik veren Mövenpick Hotels & Resorts, iş ve konferans otelciliği ile tatil yörelerinde resort otelciliği yapmakta ve otellerinin bulunduğu tüm bölgelerin karakteristik özelliklerini korumaya ve saygı göstermeye büyük önem vermektedir. Merkez ofisi orta İsviçre’de (Baar) bulunan İsviçre kökenli Mövenpick Hotels & Resorts, konuklarını kişiye özel hizmet anlayışı çerçevesinde sunduğu kaliteli servisi ve eşsiz lezzetleri ile ağırlamaktadır. Sürdürülebilirliğe duyarlı yaklaşımıyla Mövenpick Hotels & Resorts, dünyadaki en çok Green Globe sertifikası sahibi otel zinciridir.

Otel grubunun %66,7’sine Mövenpick Holding, %33,3’üne ise Kingdom Group sahiptir. Daha fazla bilgi için lütfen www.movenpick.com adresini ziyaret ediniz.