ask2med ve Purple Tour sağlık turizminde işbirliği yaptı

Sağlık turizmine farklı bir boyut getirmeyi amaçlayan web tabanlı sağlık danışmanlık programı ask2med ve Purple Tour, yaptığı işbirliği ile Türkiye’nin farklı bölgelerinden seçilmiş doktor ve hastaneleri yabancı hastaların bir tık uzağına getiriyor. ask2med ve Purple Tour, purpletour.com üzerinden sağlık ve tatili bir araya getirirken, kullanıcılar sorularına da aynı sistemde cevap bulabilecek.

B2B hizmet veriyor

Öncelikle Antalya ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinden seçilmiş doktor ve hastanelerin üyesi olduğu www.purpletour.com, tamamen Acentelere Özel (B2B) olarak hizmet vermek üzere planlandı. Sistem, hasta, doktor ve hastaneleri aynı platformda buluşturmayı amaçlarken tatil için de seçenekler sunuyor.

Seçkin kadro

Konu hakkında bilgi veren Ask2med’in kurucularından Merve Sucu, sistemde bulunan doktorların; alanında uzman, en az bir dil bilen ve Avrupa’da makaleleri yayımlanan doktorlardan oluştuğunu söyledi. Sistemde yabancı hastalara sorunları ve soruları
doğrultusunda tavsiyeler verildiğini belirten Sucu: “Amacımız, danışanlarımıza en doğru bilgileri aktarmaktır. Başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere birçok ülkede yapılandırmamızı tamamladık. Almanya’da www.Purpletour.com web sayfası ile çalışmaya başlayan sistem, Alman ve orada yaşayan Türk vatandaşlarına hizmet vermeye hazır hale gelmiştir. Üye acentelerimiz, göz tedavisi, estetik cerrahi ameliyatları, diş tedavileri, kanser tedavisi, tüp bebek tedavisi, obezite cerrahisi, ortopedik cerrahi gibi her türlü sağlık hizmeti ile ilgili açıklamalara sistemi kullanarak ulaşabilecek” dedi.

Hem sağlık hem tatil

Duman Reisen, Purple Tour Almanya sağlık platformunu tek yetkili olarak üstlendi. CIO Nermin Duman, “İlk önceliğimiz en doğru bilgiyi danışanlarımıza ulaştırmaktır. Sağlık konusu çok hassas bir konu ve yanlış bilgiler istenmeyen birçok sonuca neden olmaktadır. Kuracağımız alt acente ağımız ile hem sağlık hem de tatil için en doğru alternatifleri ulaştırmayı hedefliyoruz. İnsanlar Türkiye’ye sadece sağlığı için gelmeyecek, bir taraftan tedavi olurken bir taraftan da tatil yapabilecekler. Bu sayede misafirlerimiz sağlık ve tatil için ayrı ayrı zaman planlaması yapmayacak. Türkiye sağlık ve tatil unsurlarını bir arada sunabilecek alt yapıya fazlasıyla sahip. Türkiye turizmini daha ileriye taşıyacak hamleler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.