ABD, 3 Ekim’de başlayan Green Card başvurularını iptal etti

Last Updated on 15 Ekim 2017 by Yaşar Çelik

www.amerika101.com Halkla İlişkiler Müdürü Seda Darıcı’nın verdiği bilgiye göre, daha önce 3 Ekim – 7 Kasım olarak açıklanan Green Card çekiliş başvuru tarihleri başvuru formundaki ülke seçimindeki teknik hatalardan dolayı bir süredir yapılamıyordu. Bu yüzden, 18 Ekim’den önce yapılan tüm başvurular iptal edildi.

YENİDEN BAŞVURMAK GEREKİYOR

Yeniden başvuru yapmak isteyenler 18 Ekim 2017 Çarşamba saat 19:00’dan itibaren başvuru yapabilecekler. Daha önce 1 Mayıs 2018 olarak açıklanacağı belirtilen Green Card sonuçları ise 15 Mayıs tarihine ertelendi.

amerika101.com Halkla İlişkiler Müdürü Seda Darıcı

Normal durumlarda iki sefer başvuru yapmanın iptal sebebi sayılacağını belirten amerika101.com Halkla İlişkiler Müdürü Seda Darıcı; takvimin yeniden düzenlenmesi sebebiyle daha önce başvuruda bulunanların da tekrar başvuru yapmaları gerektiğini belirtti.

2018 yılında dünya çapında 14 milyondan fazla başvuru alan Green Card çekilişleri için bu sene de benzer başvuru rakamları bekleniyor.

Green Card’ın göçmen vize kategorisine girdiğini kaydeden Darıcı; şu an göçmen olmayan vizelere uygulanan yasaklardan dolayı turist, öğrenci veya iş vizesi gibi talepleri olanların Gürcistan, Ukrayna üzerinden başvuruda bulunduklarını, Green Card çıkması durumunda ise tüm işlemlerin Türkiye’den tamamlandığını belirtti.