TravelShop Turkey, EMITT’de de turizmcileri buluşturacak

EMITT Turizm Fuarı direktörü Hacer Aydın ve TravelShop Turkey Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender

TravelShop Turkey, bir ortaklığa daha imza attı. İstanbul’da yapılacak EMITT Turizm Fuarı ile anlaşma yaptıklarını açıklayan TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, 80 ayrı ülkeden 700 tur operatörü getireceklerini bildirirken, ‘speed networking’ sistemi ile turizmcileri buluşturacaklarını açıkladı.

TravelShop Turkey, etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak EMITT Turizm Fuarı ile anlaşma yapan TravelShop Turkey, yerli turizm profesyonelleri ile yabancı “hosted buyer” tur operatörlerini bir araya getirecek.

TravelShop Turkey olarak geçen yıl EMITT Turizm Fuarı’na 56 ülkeden 450 Tur operatörü getirdiklerini bildiren TravelShop Turkey Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, “Sektör için teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak Workshop TravelShop Turkey B2B Networking sistemini ülke turizmimize kazandırmanın onuru ve gururu içindeyiz. Bu seneki hedefimiz WorkShop TravelShop online randevu yazılım sistemimiz ile 80 ayrı ülkeden 700 tur operatörü getirmek” dedi.

İlkini İstanbul’da gerçekleştirdikleri B2B Workshop’undan sonra 13-16 Kasım tarihleri arasında Kıbrıs’ta ikincisini yapacaklarını anlatan Kalender, şöyle konuştu: “EMITT Turizm Fuarı ile anlaşmamız doğrultusunda, 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın 22.yılında yerli turizm profesyonelleri ile yabancı “Hosted Buyer” tur operatörlerini bir araya getiriyoruz. EMITT Turizm Fuarı direktörü Hacer Aydın Hanım’a ve tüm EMITT yönetimine bize güvenip bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederim.”

EMITT’TE SPEED NETWORKING

Bu yıl EMITT’in çok daha farklı ve faydalı olacağına inandığını belirten Kalender, şöyle devam etti: “Dünyanın en iyi gelişmiş turizm fuarlarında kullanılan online randevu sisteminin ve speed networking’ini EMITT Turizm Fuarı için hazırladık. Yalnızca yerel turizm firmaları değil aynı zamanda yabancı tur operatörleri için de iş birliği imkanları sunan EMITT Turizm Fuarı’na gelecek olan “hosted buyer” acenteleri çok etkili olacak ve fuarda stand alanlara oldukça fayda sağlayacaktır.”

ÜLKE TURİZMİ ADINA KENDİMİZE GÖREV EDİNDİK

Geçen yıl birçok seyahat acentesi gibi zorlu bir dönemden geçtiklerini ifade eden Kalender, sektörde fark yaratmanın tek başlarına olmayacağını, ancak hep birlikte hareket edilirse değer kazanılacağını düşünerek ülke turizmimize katkıda bulunmak istediklerini ve dünyada yalnızca iki ülkede yapılmakta olan bir sistemi ülkemize getirdiklerini vurguladı. Kalender, “Yurtdışında daha önceleri de gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmayı ilk olarak ülkemizde, geçtiğimiz yıl EMITT fuarında, değerli ekibin de bize inanmasıyla, standlarda B2B görüşmesini ve Hosted Buyer alanında speed networking ile başlattık” dedi.

B2B ONLINE RANDEVU SİSTEMİ

EMITT Turizm Furından stand alan her katılımcının WorkShop TravelShop sistemi üzerinden randevu almaya hak kazanacağını anlatan Murtaza Kalender şunları ifade etti: “EMITT Turizm Fuarı tarafından konfirme edilip WorkShop TravelShop sistemine kaydı yaptırılan her katılımcının, kullanıcı adı ve şifresiyle dilediği yabancı hosted buyer firmasından randevu talep edebilecekleri, yazışabilecekleri, hosted buyer’lar tarafından da randevu alabilecekleri, mail alıp karşılıklı olarak konfirme ya da iptal edebilecekleri anlaşılır bir sistem hazırladık. Bu sistem sayesinde EMITT Turizm Fuarı boyunca hedefe daha hızlı bir şekilde ilerleneceği değerlendirebilir. Randevular, belirtilen randevu takvimine göre, Hosted Buyerlar’ın katılımcı standına gelip orada ikili görüşme gerçekleşecektir.”

SPEED NETWORKING SİSTEMİ

WorkShop TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, Speed Networking’i de şu şekilde anlattı:

“2017 yılında 21.si gerçekleşen EMITT Turizm fuarı esnasında planlanan Speed Networking sistemi oldukça verimli geçmiş ve tüm katılımcılar tarafından beğenilmişti. Speed Networking sisteminin amacı yerel turizm firmalarının, dilediği yabancı hosted buyer acenteleri ile 5’er dakikalık süreçlerde hızlı şekilde görüşmesini sağlamak ve kartvizit alışverişini daha efektif yapmalarına imkan vermektir. Speed Networking EMITT Fuarının 1.günü saat 16.30 – 18.00 arasında ve 2.günü saat 10.00 – 11.30 arasında gerçekleştirilecektir.

Şu an Speed Networking yapan turizm fuarları katılım için ekstra ücret karşılığında hizmet sunuyor. Ancak EMITT Turizm fuarında tüm stand almış olan katılımcılar herhangi bir ekstra ücret ödemeden katılım sağlayabiliyorlar. Speed Networking Hosted Buyer’lara ayrılan özel alanda gerçekleşecek.

HER KATILIMCI SİSTEM ÜZERİNDEN KENDİ TANITIMINI YAPABİLİR

Sisteme girişi onaylanan her katılımcı sistem üzerinde profil oluşturabilir, logosunu, sunumunu, broşürünü ve diğer tanıtım materyallerini sistem üzerinden ekleyerek kendi tanıtımını yapabilir. Bu şekilde gelecek hosted buyerlar da görüşecekleri hosted buyer’ların niteliklerini sistem üzerinden görecekler.

DEMO ŞİFRESİ

Şu ana kadar 90 ayrı ülkeden bin 200 kadar yabancı tur operatörü EMITT’e gelmek için kayıt yaptırmış bulunuyor. Katılım yapmayı düşünen tüm firmalar, gelen tüm acentelerin listesini ve detaylarını EMITT Turizm Fuarcılık’tan demo şifresi alarak görüp inceleyebilirler.”

TANITIM PROJELERİ

TravelShop Turkey, yeni B2B Workshop etkinliğini 13-16 Kasım 2017 tarihleri arasında KKTC’de gerçekleştiriyor. 25-28 Ocak 2018 EMITT Turizm Fuarı’ndan sonra da sonraki durak 21 Nisan 2018’de Dubai’de olacak. Murtaza Kalender, 2018’de toplam 10 ayrı workshop etkinliği yapacaklarını, yakın zamanda tarihleri ile anons edeceklerini kaydetti.

AMACIMIZ 81 İLİMİZİN TANITIMINI YAPMAK

Murtaza Kalender sözlerini şöyle tamamladı: “Firma olarak var olan Türk turizmine katkı yapmak, Workshop etkinliklerimizi yaparak yurtdışındaki tüm fuarlara katılamayan turizm firmalarını etkinliğimizde daha ekonomik şekilde tanıtımını yapmasını sağlamak, ayrıca gelen yabancı tur operatörlerine eğitim turları düzenleyerek bir çok şehrimizin yerinde tanıtımını yaparak talep yaratmak istiyoruz. Eğitim turlarının yerinde tanıtımının faydasının farkındayız. Bu sebeple her Workshop etkinliği yaptığımız zaman mutlaka devamında eğitim turları düzenlemeye çalışıyoruz. Bir çok turizm il müdürleri ile iletişim halindeyiz. Ümit ediyorum ki önümüzdeki birkaç yıl içerisinde 81 ilimizin tamamına yabancı turist getireceğiz. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye tanıtıma ihtiyacı olan bir çok şehrimiz olduğunu düşünüyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile kısmen de olsa bu ihtiyacı gidermeye çalışıyoruz. Firma olarak, tüm görüş ve önerilere açığız. Tanıtım için bize önerisi veya bizden talebi olan meslektaşlarım ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmaya hazırız. Tüm meslektaşlarımızdan gelecek olan etkinliklerimizi www.workshoptravelshop.com adresinden takip etmelerini rica ederiz.”