İş Sanat yeni sezona bomba gibi başlayacak!

İstanbul’u kültür sanat alanında uluslararası bir buluşma noktası haline getiren İş Sanat, 18’inci sezonuna Kasım ayında izleyicilerle buluşacak.

Biletleri 12 Ekim’de satışa çıkan etkinlikler, Mayıs sonuna dek sürecek ve konserler geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da saat 20.30’da başlayacak.

Sanat tutkunlarının heyecanla beklediği yedi ay boyunca sürecek olan yeni sezon 3 Kasım’da Eivind Gullberg Jensen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konseri ile açılış yapacak.

Soprano Mari Eriksmoen ile birlikte İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Umut Sağlam (çello) ve Yiğit Karataş (keman) açılış konserinin solistleri olacak. Hemen ardından sahneyi dans dünyasının süperstarı Carlos Acosta’nın yepyeni topluluğu Acosta Danza alacak. Topluluk, Saddler’s Wells’teki prömiyerlerinin ardından 6-7 Kasım tarihlerinde iki gece üst üste sergileyeceği gösteriler ile İstanbullu dans severler ile buluşacak.

DİNLETİLER USTALARDAN ÇIKACAK

Müzikle edebiyatın iç içe geçtiği dinleti serisi 13 Kasım’da Nâzım Hikmet şiirleri ile başlayacak. Duayen oyuncular Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendireceği dizelere Vedat Sakman da gitarıyla ve besteleriyle eşlik edecek. Sahneyi 23 Kasım’da Grammy ödüllü İsveçli besteci ve şarkıcı Lisa Ekdahl devralacak. Diskografisine sığdırdığı 10 albüm ile platin satış rakamlarına ulaşan sanatçı, İstanbullu hayranları için pop, caz ve bossa nova janrında şarkılar seslendirecek.

İŞ SANAT MİNİKLERE REZERVE

Geçtiğimiz yıl kapalı gişe oynayan, sevilen oyuncular Tuba Ünsal, İbrahim Selim, Ata Berk Mutlu, Sercan Badur, Yeliz Kuvancı ve Hayal Köseoğlu’nun yer aldığı Fantastik Hikâyeler Makinesi tüm meraklı çocukları 26 Kasım’da mucitlerin maceralarla dolu dünyasına götürecek.

SÜRPRİZ BULUŞMA

Kasım ayının son konseri ise 30 Kasım’da yapılacak. Sevilen sanatçı Mehmet Erdem, “Kulislerden Şarkılar” ismini verdiği özel projesinde, Çalgı Çengi, Polis, Leyla ile Mecnun gibi birçok film ve diziye bestelediği eserleri oyuncu dostları ile birlikte seslendirecek.

GENÇ SANATÇILARLA DİNAMİK BAŞLANGIÇ

İş Sanat 18’inci sezonunun açılış konserinde, dünyanın en eski senfonik topluluklarından biri olan ve ülkemizin yetiştirdiği en değerli müzisyenlerden oluşan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı ve birbirinden yetenekli üç yıldız solisti ağırlayacak. Norveçli soprano Mari Eriksmoen ile birlikte İş Sanat’ın Parlayan Yıldızlar serisindeki performanslarıyla hafızalarda yer eden genç sanatçılar Umut Sağlam (çello) ve Yiğit Karataş (keman) deneyimli Norveçli şef Eivind Gullberg Jensen’in batonu altında muhteşem bir müzik ziyafeti sunacak.

DANSIN SÜPER STARI İLK KEZ İŞ SANAT’TA

Bale kariyerini Royal Opera House’daki baş dansçılık görevi ile noktalayan ve ülkesi Küba’da kurduğu Acosta Danza ile dans dünyasına yepyeni bir soluk getiren Carlos Acosta, topluluğu ile 6-7 Kasım tarihlerinde İstanbullu dans severlerle buluşacak.