Gezinomi’den “Birlikte büyüyeceğiz” mesajı

Gezinomi tarafından organize edilen 2017 acenteler toplantısı Antalya’da gerçekleşti. Ercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan, Gezinomi’nin emin adımlarla büyümeye devam ettiğini belirterek, “Bu bir ekip işidir. Bu büyümeyi siz acentelerle birlikte başarıyoruz” dedi.

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan Gezinomi, Vonresort Golden Coast Hotel’de organize ettiği buluşma ile acenteleri 2018 yılı için motive etti.

Acenteler buluşmasına Ercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gezinomi Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan, Gezinomi Genel Müdürü Kazım Pehlivan, Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Enver Murat ve Gezinomi departman müdürlerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı noktalarından acente temsilcileri katılım gösterdi.

“İÇ TURİZMİN GELİŞMESİ BİZİ 2-3 KAT DAHA BÜYÜTTÜ”

İç pazarın önemine dikkat çeken Ercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan, “Yurt dışındaki pazarlarda sıkıntılar yaşanıyor. Önceden birçok otel Türk tatilci istemiyordu ancak son iki yıldır bu oteller iç pazara büyük önem vermeye başladı. İç turizm gelişiyor ve gelişmeye de devam edecek. Bu durum işlerimizin gelişeceği anlamına gelmektedir. Bu sene, geçen seneye göre 2-3 kat daha fazla büyüdük. Bu büyüme devam ederse önümüzdeki yıllarda çok iyi bir noktaya geleceğiz” şeklinde konuştu.

Ercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan

“SAĞLAM ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ”

Beraber çalıştıkları otellerin belirlenmesinde titiz davrandıklarını söyleyen Ercan, risk taşıyan otellere girmediklerini belirtti. Misafirlerinin tatillerinde bir sorun yaşamalarını istemeyen Ercan, “Bilindiği üzere bu sezon 3-4 otelin müşterileri tahliye edilmek zorunda kalındı. Bu nedenle sağlam adımlarla sağlam otellerle ilerlemeliyiz. İyi otellerle çalışmak için de acentelerin desteği şart. Sizlerle birlikte büyüyebiliriz. Temkinli ama emin adımlarla ilerleyeceğiz. Böyle devam etmek ve sizlerle birlikte büyümek istiyoruz” diye konuştu.

“12 AY SATIŞ YAPMALIYIZ”

Gezinomi Genel Müdürü Kazım Pehlivan ise 23 kişi ile adım attıkları bu sektörde şimdi 95 kişi ile hizmet verdiklerini ifade etti. İçinde bulundukları sektörde teknik yeterliliklerin tek başına yetmediğini belirten Pehlivan, en önemli noktanın satış kısmı olduğunu söyledi.

Satışın yanı sıra teknik yeterliliğe de dikkat çeken Pehlivan, “Gezinomi’nin satışlarının yüzde 70’ini siz acenteler gerçekleştirdiniz. Sürdürülebilir ticaret için en önemli konu sizin en iyi yaptığınız şey yani satıştır. Bu noktada bizim de riski yönetmemiz önemli. Sezonumuz dar bir döneme sıkıştı. Sürdürülebilir ticaret için 12 ay satış yapmamız gerekiyor. Resort dönemi daraldı. Acentelerin yeni finans kaynakları yaratmaları gerekiyor. 12 ay satış yapmamızı sağlayacak olan şehir otellerini de misafirlerimize sunacağız. Bu noktada gerekli olan hazırlıkları tamamladık. İkinci nokta ise paket tur sözleşmesi yaparken ulaşım büyük bir sorun teşkil ediyor. Bu disiplin için Gezinomi olarak önemli bir kadrolama yaptık ve teknik yeterliliği sağladık. Acentelerimize satabilecekleri iyi ve doğru fiyatla ürünler sağlayabilirsek daha da yukarıya çıkabiliriz” dedi.

“KALİTELİ TURİZM YAPMAK İSTİYORUZ”

Her otelle çalışmadıklarını söyleyen Pehlivan, ana faaliyet konularının para değil hizmet olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında ise “Biz Gezinomi olarak kazancımızın tümünü yatırıma çeviriyoruz. Biz Anadolu’daki her acenteye 12 ay sattırmak için talibiz. Kaliteli turizm yapmak istiyoruz. Tüm acentelerimize bizi destekledikleri için teşekkür ederiz. 2018 yılının da iyi bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.

ALTAY’IN ŞARKILARIYLA EĞLENDİLER

Acentelerin bir araya geldiği toplantı sonrası konuklar gala yemeğinde ağırlandı. Gecede sahne alan ünlü sanatçı Altay sevilen şarkılarını seslendirerek katılımcılara keyifli bir şölen yaşattı.